AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wspólna trasa ASP/Mantus i Mantus - Wölfe
Galerie:

Archiwum:

Każdy koniec jest jednocześnie początkiem. Każda odchodząca epoka rodzi nową erę. Mantus wyciągnął z tej nauki praktyczne wnioski - po latach współpracy, grupę znienacka opuściła wokalistka Thalia.
Zamiast poddać się i zniechęcić po tak poważnym ciosie, Martin znalazł jej godną następczynię - Chiarę, i po raz kolejny wziął na siebie brzemię istnienia kapeli. Wraz z nagraniem nowego albumu - " Wölfe ", pierwszy rozdział nowej ery Mantus został oficjalnie rozpoczęty. Nowy krążek jest do nabycia od 30.X w czasie wspólnej trasy ASP i Mantus, a 16 listopada trafi do oficjalnej sprzedaży.
Wydawnictwo ukaże się nakładem Trisol Records.

Trasa GeistErfahrer obejmuje dziewięć miast w NIemczech:

30.10. Oberhausen, Turbinenhalle
31.10. Herford, X
01.11. Hamburg, DOCKS
02.11. Leipzig, Haus Auensee
03.11. Mainz, Phönix-Halle
07.11. München, Muffathalle
08.11. Filderstadt, FILharmonie
09.11. Dresden, Alter Schlachthof
10.11. Potsdam, Waschhaus

Po ostatnich wydawnictwach, obejmujących długogrający "Zeichen" i bezkompromisową EPkę ‘Sünder ", Mantus po raz kolejny udowadnia, że należy do ścisłej czołówki niemieckiej sceny gotyckiej, a co więcej - że jest gotowy bronić tego statusu do ostatniej kropli krwi. Co nie będzie w zasadzie konieczne - "Wölfe" uosabia najlepsze cechy twórczości Mantus, ale także niesie postawę całego ruchu, przekształcając walkę z własnymi demonami w potężne utwory. Dla muzyków projektu takie terminy jak izolacja, wyobcowanie i znużenie światem oznaczają nie tylko puste słowa, ale i emocje ukryte głęboko w duszy, jak chmura niosąca deszcz. "Wölfe" to manifest melancholii, bastion mizantropijnych uczuć, gwóźdź programu gotyckiej sceny na 2012 rok.

W świecie ludzkich wilków takie wartości jak sprawiedliwość, miłość i zrozumienie stają się coraz rzadszym zjawiskiem. Twórcy grupy Mantus są tego faktu głęboko świadomi, dlatego też tworzą masywne i pompatyczne kompozycje, przeładowane wręcz intensywnością, przyobleczone we wszystkie rozczarowania, negatywne doświadczenia i ludzkie przywary. Nagrywając "Wölfe", Martin'owi i Chiarze udało się osiągnąć swój cel - wyegzorcyzmowali negatywność, zastępując ją siłą i determinacją, zamkniętymi w podniosłych pieśniach, balansując pomiędzy gotyckim smutkiem, metalową agresją i elektroniczną dynamiką. Duet jest bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek - na krążku rozbrzmiewają gitary akustyczne, skrzypce i delikatny, hipnotyzujący głos Chiary współgrający z głębokimi, dobitnymi wokalami Martina, w 13 poruszających piosenkach. Krytyczni jak zawsze, zapraszają nas do przyjrzenia się kondycji ludzkości i umierającego świata, który każdego dnia odchodzi w niebyt.

Każdy człowiek człowiekowi wilkiem. Nagrywając "Wölfe", muzycy bezbłędnie udowodnili, dokąd takie zachowania mogą nas zaprowadzić, wytykając brak człowieczeństwa i uczciwości. Może i Mantus nie zmieni świata tym albumem. Ale przynajmniej pokazuje, że nawet małe czyny mogą mieć ogromne znaczenie - i dostarcza ścieżki dźwiękowej do naszego upadku. Głęboki, nieustępliwy, bezkompromisowy i chwytliwy - "Wölfe" nie wstydzi się swojej bezbrzeżnej pogardy dla świata. A jednak wciąż tli się w nim nadzieja, że jeszcze kiedyś będzie inaczej…

Tracklista:

01 Vertigo
02 Hoffnungslos allein
03 In den Krieg
04 Legenden
05 Baal
06 Durch die Zeit
07 Mehr
08 Wölfe
09 Vielleicht ist es Liebe
10 Loki
11 Monster
12 Teufel
13 Trauermarsch


Autor: NataliaElanor
Tłumacz: NataliaElanor
Źródło: http://trisol.de/ / 2012-11-09 / Wydarzenia


Najnowsze komentarze: