AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Lowe - My Song


Czytano: 7775 razy

85%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Formacja Lowe powstała w 2002 roku jako skutek nagrania zbyt wielu dobrych utworów przez zespół Statemachine, w którym grali Leo i Rick. Nie chcąc tracić wartościowego materiału, muzycy założyli nowy zespół. Do duetu Jörgen „Leo” Josefsson (głos/gitara) oraz Rickard „Rick” Gunnarsson (bas) dołączył klawiszowiec Mehdi Bagherzadeh. Powstała grupa Lowe. Nazwa jest połączeniem dwóch słów: ‘love’ i ‘low’. Wedle deklaracji muzyków, muzyka Lowe bazuje właśnie na sinusoidzie skojarzeń pozytywnych i negatywnych, związanych ze znaczeniami tych dwóch słów.

„My Song” to już piąty singiel z debiutanckiego albumu Szwedów. Znakomicie zostali przyjęci na wschodzie Europy i w Polsce, gdzie zagrali koncerty już dwukrotnie. Choć muzycy nie przyznają się do wychowania na rodzimym zespole ABBA, wydaje się, że melodyjność odziedziczyli w genach po tej grupie. „My Song” ma spory potencjał przebojowy. Dopracowany jest również technicznie, co dziwne wcale nie jest. W trio Lowe jest dwóch producentów.
Na krążku zawarte są także świetne remiksy singlowego „My Song” autorstwa polskiego
DJ-a Mafia Mike oraz szwedzkiego Rupesh Cartel. Można je z powodzeniem aplikować do zabawy na parkiecie. Jako ostatni track zamieszczono „Face To Face” zremiksowany w ciekawy sposób przez niemiecką grupę Minerve.

W erze postmodernistycznego miksu rozmaitych gatunków muzycznych bądź jawnego kopiowania ‘tego, co było’, muzyka Lowe stanowi nową jakość. Świeże granie gitarowo-elektroniczne, które prezentuje trio ze Szwecji, jest hołdem złożonym kapelom takim jak Depeche Mode, czy New Order. Lowe jednak czerpie inspiracje, a nie tworzy imitacji muzycznych. Być może pozycja De/Vision i Mesh jest zagrożona. Czas pokaże. Póki co, muzycy Lowe po wydaniu „Tenant” w rodzinnej Szwecji jako jedyni wykonawcy nominowani byli aż w trzech kategoriach do Swedish Alternative Music Awards. Zdobyli jedną statuetkę - „Newcomer Of The Year” („Odkrycie Roku”).

Lista utworów:

1. My Song (Radio Edit)
2. My Song (Mafia Mike Ramix)
3. My Song (Mafia Mike Remix – Club Version)
4. My Song (Rupeh Carel RMX)
5. Face To Face (Minerve Remix)
Autor:
Tłumacz: apeiron
Data dodania: 2007-01-16 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: