AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Schwarzblut
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Schwarzblut
Schwarzblut

Schwarzblut
Schwarzblut

Kraj:
Holandia / Netherlands

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
Aggrotech, dark electro, darkwave, ebm, electronic, Gothic, industrial

WWW:
http://www.schwarzblut.com/
https://www.facebook.com/Schwarzblutband/

Skład zespołu:

Zeon
Angèlika
Gijs
Verstörungssyndikat


Biografia:

Schwarzblut (pełna nazwa: Die goetheanistische Tonkunstgesellschaft Schwarzblut) jest efektem wspólnej pracy zespołowej, opartej na dawnej niemieckiej poezji, granej przy dźwiękach organowo-elektronicznej muzyki. Dokonania Schwarzblut prezentują nawiedzony kontekst wizualny poprzez obrazy zawarte na okładkach ich albumów i podczas występów na żywo. Każde wydawnictwo Schwarzblut to wysiłek całego zespołu, włączając w to sztukę komponowania, poezję, modę, zdjęcia, wideo i wystrój, a każdy z ich występów na żywo zawiera również te składniki. 

Grupa została założona w 2007, a w 2009 podpisała kontrakt z wytwórnią Alfa Matrix, która wydaje EP-kę zespołu 'Sehlenwolf' (2009), ich debiutancki album 'Das Mausoleum' (2010) jak i drugi pełnowymiarowy krążek ’Maschinenwesen’ (2012). Na początku 2014 Schwarzblut powraca na scenę z 5-utworową EP-ką ‘Bis aufs Blut’, zapowiadającą 3-ci długogrający album ‘Gebeyn aller Verdammten’. Ten mocny 10-utworowy krążek pełen jest surowych syntezatorów połączonych z orkiestracjami zbliżonymi do filmowych.

Schwarzblut znany jest ze swoich energicznych i obrazowych występów na żywo, zawierających żywe bębny, bas, perkusję, wizualizacje, wokalistów obu płci i gościnny udział elektronicznych instrumentów. Grupa dzieliła już scenę z takimi artystami jak Diorama (D), Faith & The Muse (USA), Gothminister (NO), Sigue Sigue Sputnik (UK), Absolute Body Control (B) i wieloma innymi.