AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
KMFDM - WTF?!


Czytano: 4024 razy

60%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
W 2000 roku światło dzienne ujrzała płyta MDFMK, czyli projektu będącego kiepsko zakamuflowanym KMFDM. Album był przesiąknięty tym co KMFDM ma do zaoferowania najlepszego, czyli klimatycznego rocka industrialnego. Później było już tylko lepiej (wraz z powrotem do starej nazwy), kolejne albumy potwierdzały dobrą formę pana Konietzko, który to notabene muzyką zajmuje się już kawał czasu. Jednak jak to zwykle w życiu bywa, każdy miewa owej formy spadki, co w przypadku załogi KMFDM dało się już odczuć na poprzednim albumie ‘Blitz’. Nie wiem czy spowodowane jest to sporą liczbą projektów pobocznych Kapitana K, między które dzieli on swoją moc twórczą, jednak faktem jest że ‘WTF?!’ to produkcja mocno przeciętna.

Przede wszystkim, albumowi brakuje trzęsienia ziemi pod postacią numeru na wejście, które cechowało poprzednie wydawnictwa (za wyjątkiem wspomnianego już ‘Blitz’). W porównaniu do choćby ‘Free Your Hate’ z albumu ‘Hau Ruck’, ‘Krank’ wypada co najmniej blado. Dalej na szczęście robi się nieco lepiej; w ‘Come On – Go Off’ czuć buntowniczego ducha KMFDM, podobnie z resztą jak w punkcie programu, czyli ‘Rebels in Control’. Lucia pokazuje pazur i bardzo dobrze, bo właśnie w takiej ‘rebelianckiej skórze’ jest jej najbardziej do twarzy. Niestety po tym kawałku zaczyna się robić nudnawo. ‘Lynch Mob’ przechodzi bez echa, natomiast o ‘Take It Like a Man’ można by pomyśleć, że został stworzony z myślą o listach przebojów (sic!).
‘Panzerfaust’, wpadający w kategorię ‘utwór w języku innym niż angielski bądź niemiecki’, to jedynie cień swoich braci z albumów poprzednich. Na osłodę pozostają jeszcze ‘Dystopia’ i ‘Spectre’, które mogą się podobać, ale niekoniecznie muszą.

I taka właśnie jest ta płyta, można posłuchać, ale nie trzeba. Lepiej już wrócić do ‘Nihil’ albo ‘WWIII’ i mieć cichą nadzieję, że w przyszłości Sascha K. znajdzie więcej czasu na wykoncypowanie czegoś ciekawszego niż to co oferuje nam na jakże ironicznej z nazwy płycie ‘WTF?!’

Tracklista:

01. Krank
02. Come On - Go Off
03. Rebels In Kontrol
04. Lynchmob
05. Take It Like A Man
06. Viva La Mort
07. Dystopia
08. Panzerfaust
09. Spectre
10. Amnesia
11. Death & Burial Of C. R.
Autor:
Tłumacz: murd
Data dodania: 2011-11-07 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: