AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Blutengel
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Blutengel
Chris Pohl

Blutengel
Blutengel na M'era Luna 2011

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1998

Gatunek muzyczny:
darkwave, ebm, Gothic, industrial

WWW:
http://www.blutengel.de
http://www.myspace.com/vampireromance

Skład zespołu:

Chris Pohl
Constance Rudert
Ulrike Goldmann

oraz
Sonja (Performance)

Biografia:

Blutengel powstał w roku 1998 po tym jak Chris Pohl zdecydował się dać sobie spokój z projektem Seelenkrank.
Pierwszy album "Child Of Glass" wydany został na początku 1999 roku i jak sie okazalo szybko podbił serca publiczności dzięki takim utworom jak "Weg zu mir" czy "Beauty of suffering". W tamtych czasach damskie wokale należały do Kati Roloff i Niny Bendigkeit, jednak po sukcesach "Child Of Glass" Nina zrezygnowała z udzielania się w zespole a na jej miejsce weszła Gini Martin, której głos mogliśmy już słyszeć obok Kati R. na płycie z 2002 roku zatytułowanej "Seelenschmerz".
W końcu Blutengel mógł zaprezentować się szerszej publiczności, w roku 2001 po raz pierwszy grupa stanęła na przeciw 10 000 tysięcznej publiczności podczas festiwalu Wave-Gotik-Treffen.
Po dwóch kolejnych koncertach i wydaniu singla "Black Roses" w grupie wiele się zmieniło między innymi Kati i Gini razem opuścily zespół. Kiedy obie pracowały nad swoim nowym projektem Tristesse De La Lune, Chris postanowił rozejrzeć się za nowym damskim wokalem w Blutengel, w ten sposób do grupy trafiła wówczas na jakiś czas Eva Poelzig z którą Chris nagrał płytę "Angel Dust" w 2002 r.
Wtedy też Blutengel zajał się poprawą swoich występów wizualnie. Specjalnie zatrudniona ekipa pomagała w stworzeniu niezapomnianego show, którymi Blutengel może się chwalić do dziś.
W 2003 roku grupa miała okazję zaprezentować się na Wave Gotik Treffen, Woodstage Festival, M'era Luna Festival, the Electric Gathering Festival a także razem z Within Temptation na Dark Storm Festival w Berlinie. W 2004 roku udało się Blutengelowi wydać po kolejnym singlu "Forever" (2003) płytę "Demon Kiss", po to by na stałe zapisac się w świecie muzycznym. Wydali także płytę live o nazwie "Live Lines". W roku 2005 znów w zmienionym już składzie wydali Epkę "The Oxidising Angel". Rok 2007 przyniósł kolejny pełny album Blutengel ''Labyrinth''. 12 miesięcy później w limitowanej edycji dostępne stało sie wydawnictwo 2CD+CD ''Moments of Our''.Tempo prac Blutengel ani na chwilę nie słabło czego dowodem są następne dwa, podwójne wydawnictwa zespołu, luty 2009 album ''Schwarzes Eis'' i limitowana edycja albumu ''Soultaker'' z listopada 2009.