AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Anneke Van Giersbergen
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Anneke Van Giersbergen
Anneke Van Giersbergen

Anneke Van Giersbergen
Anneke Van Giersbergen

Kraj:
Holandia / Holland

Data powstania:
1994

Gatunek muzyczny:
alternative rock

WWW:
http://www.annekevangiersbergen.com/
https://www.facebook.com/annekevangiersbergenofficial

Skład zespołu:

Anneke Van Giersbergen

Biografia:

Kiedy Anneke van Giersbergen rozpoczęła w 2007 roku swoją karierę solową miała na swoim koncie już trzynastoletnią, wokalną współpracę z holenderskim pionierem gothic metalu zespołem The Gathering. Anneke ze swoim zespołem Agua de Annique w tym samym czasie wydała kilka znakomitych albumów, doskonale przyjętych zarówno przez krytyków jak i opinię publiczną, dzięki czemu artystka szybko zaczęła być rozpoznawana.

AvG była również zaangażowana w kilka ciekawych kooperacji z Within Temptation (“Black Symphony” 2008), ekscentrycznym multi-talentem Devinem Townsend (“Addicted” 2009) i długoletnimi przyjaciółmi z Anathemy (“Falling Deeper” 2011).

Przez ostatnie lata Anneke van Giersbergen w pełni odkrywa swoje muzyczne granice. W 2008 roku wraz z holenderskim zespołem Rapoon w swoim ojczystym języku nagrała piosenkę “Als je ooit nog eens terug kan”, która od razu wskoczyła na #1 miejsce holenderskich list przebojów.

Niedawno Anneke podbiła oczy i serca ogromnej liczby odbiorców swoją wersją przeboju "All I want is You" grupy U2 , którą zaprezentowała w popularnym telewizyjnym programie “De Wereld Draait Door”. Występ ten komentowany był przez publiczność spontanicznie przez parę następnych dni.

Przez 4 lata Anneke van Giersbergen jeździ i występuje jako solowa artystka przemierzając granice całego świata. Koncertując przekroczyła granice Chile, Libanu, Meksyku i Finlandii. Supportowała amerykańskich rockmanów z The Smashing Pumpkins i była główną odtwórczynią specjalnej prezentacji dla duchowego i politycznego przywódcy narodu tybetańskiego Dalaj Lamy.