AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Amphi Festival
Relacje z ostatnich edycji festiwalu:

Ostatnie 20 informacji o festiwalu:
Amphi Festival odbywa się od 2005 roku. Obecnie w jego programie znajduje się bardzo szeroki wachlarz wykonawców, aczkolwiek początkowo Amphi nastawiony był głównie na fanów brzmień alternatywnych, industrialnych i gotyckich. Największą do tej pory liczbę gości zanotowano w roku 2009 –13.000 ludzi każdego dnia. Muzyka, jaką można tam usłyszeć, to zarówno electro jak i future pop, ale i medieval rock i rock gotycki.

Pierwszy Amphi Festiwal odbył się w amfiteatrze w Gelsekirchen w Niemczech, skąd wziął swoją nazwę, ale już w 2005 roku odbył się w Tanzbrunnen w Kolonii. Przez dwa dni kilkadziesiąt kapel gra zarówno na krytej scenie na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniu – w tym przypadku w teatrze. W 2009 roku próbowano przenieść występy muzyków do hali Rheinparkhalle, ale zrezygnowano z pomysłu, gdy podczas występu Feindflug odpadł kawałek sufitu - jednak w tym roku hala przeszła całkowita renowację i kosmetyczną zmianę nazwy na Staatenhaus i powraca do użycia jako jedna ze scen na festiwalu. Wieczorami po koncertach można udać się na dyskotekę, odczyt lub przedstawienie teatralne.

Oficjalnym sponsorem festiwalu jest magazyn Orkus – corocznie dodaje do jednego z numerów płytę DVD z zapisem wydarzeń festiwalowych.

Więcej istotnych informacji znajdziecie na forum oraz na polskiej oficjalnej stronie festiwalu.