AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wave Gotik Treffen
Relacje z ostatnich edycji festiwalu:

Ostatnie 20 informacji o festiwalu:
Wave Gotik TreffenJak co roku, w dzień zesłania ducha świętego, goci z całego świata zjeżdżają do Lepzig w Niemczech, aby wziąć udział w Wave Gotik Treffen. To już dziewiętnasta rocznica festiwalu. W tym roku będzie się on odbywał od 21-ego do 24-ego maja. Z biegiem lat WGT stał się międzynarodowym „zjazdem rodzinnym” całej naszej mrocznej familii. To największe tego typu wydarzenie na świecie.

Na terenie miasta wystąpi ponad sto osiemdziesiąt zespołów, projektów i samodzielnych artystów, obejmujących całe spektrum muzyki gotyckiej; od electro-popu po goth metal, od EBM-u po neofolk, od muzyki średniowiecznej po industrial. Koncerty będą miały miejsce na czterdziestu scenach rozrzuconych po całym Leipzig. A to wszystko w tak malowniczych miejscach jak podziemia Moritzbastei, neo-antyczne sale Volkspalast, czy też otwarte, zielone przestrzenie Parkbühne. Oczywiście, nie zabraknie również zabawy na dużych salach koncertowych.

Tradycyjne już, serwujemy widzom niezły kontrast, wplatając w zakręcony gotycki repertuar sporo muzyki klasycznej. W tym roku na Wave Gotik Treffen będzie można posłuchać, jak brzmi Wagner wewnątrz fabrycznej hali, czy też wzruszyć się do requiemu Mozarta wewnątrz krypt Völkerschlachtdenkmal, największego monumentu w Europie. Wieczór zaś będzie można spędzić w miejscowym teatrze operowym, podziwiając cudne balety Stravinskiego i Adolpha Adama, jak również wysłuchać dramatycznego La Traviata autorstwa Verdiego.

Od początku swojego istnienia, Wave Gotik Treffen było czymś znacznie więcej, niż tylko festiwalem muzycznym. Uczestnicy mają okazję poczuć romantyczną atmosferę Wieków Średnich, przechadzając się po średniowiecznym rynku czy pogańskiej wiosce. Ponadto, w programie znajdują się również odczyty prozy i poezji, wystąpienia teatralne i projekcje filmów. A dla tych, którym nadal będzie mało, mamy również ogromną zabawę typu role-play. Suty posiłek będzie można spożyć w jednej z najpiękniejszych kawiarni w Leipzig, która zachwyca swoim historycznym wystrojem wnętrza. Dla amatorów tańca zorganizowaliśmy wielki, barokowy bal, w którym będzie mógł wziąć udział każdy odpowiednio na tę okoliczność ubrany. Zaś wielkie sale, służące na co dzień za repozytorium niemieckich rolników, staną się na te kilka dni największym na świecie gotyckim magazynem.

DJ-je z całego świata zapewnią Wam zabawę do samego rana na niezapomnianych imprezach. Będzie też coś dla miłośników styl fetish – specjalna impreza, na którą wstęp będą mieli tylko ci najbardziej wyzywająco ubrani. Miłośnikom sztuki proponujemy natomiast wieczorny spacer ulicami Leipzig, zwieńczony wizytą w Bildermuseum, do którego wstęp jest darmowy dla wszystkich uczestników Wave Gotik Treffen. W zbiorach muzeum znajdują się dzieła sztuki z niemalże wszystkich epok, a oprócz tego zawiera ekspozycję grafik Noe Rauch’a, malarza z Leipzig, który zdobył uznanie na całym świecie.

W ramach taniego noclegu udostępniamy ogromne pole kempingowe. Dostęp do niego będzie wymagał specjalnego biletu (zwanego Obsorgekarte), do którego dołączona będzie unikalna książeczka, zawierające przede wszystkim szczegółowy program całego festiwalu. Aby ułatwić uczestnikom przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi scenami, dopilnowaliśmy, aby komunikacja miejska była darmowa, dla każdego, kto wylegitymuje się biletem Wave Gotik Treffen. Mieszkańcy Leipzig mają doczynienia z festiwalem od osiemnastu lat, tak więc brak tu jakichkolwiek uprzedzeń i dyskryminacji. Całe miasto z otwartymi ramionami wita gotyckich gości z całego świata. Przez te kilka dni całe Lepzig pogrąża się w niesamowitej, unikalnej atmosferze, którą tworzą ludzie z najdalszych zakątków świata. Co roku, ponad dwadzieścia tysięcy gotów i gotek odwiedza Wave Gotik Treffen. Byłoby świetnie gdybyście i Wy przyjechali do Leipzig na tę wyjątkową okoliczność. Wasi mroczni kumple z całego świata już tam są!

Do zobaczenia na festiwalu! Ekipa z Wave Gotik Treffen.

Więcej istotnych informacji znajdziecie na na polskiej nieoficjalnej stronie festiwalu.
wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2006wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2012wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2013wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2013wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2013wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2009wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2010wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2010wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2014wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2010wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2012wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2009wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2010wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2010wave gotik treffen - Wave Gotik Treffen 2012