AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Burma Project
Burma Project
Marcin Burmiński - Made in Kalisz Festival

Burma Project
Marcin Burmiński

Kraj:
Poland

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
ambient, dark ambient, martial industrial

WWW:
https://www.facebook.com/Burma-Project-757593290949331/
https://burmaproject.bandcamp.com/releases

Skład zespołu:

Marcin Burmiński

Biografia:

Burma Project - istnieje od 2007r. Jednoosobowy projekt Marcina Burmińskiego z Dolnego Śląska NYSA, grafik i muzyk zarazem, dwa światy obrazu i dźwięku. Artysta poszukujący nowych brzmień i struktur dźwiękowych z obszaru szeroko pojętego AMBIENTU ale i nie tylko . Jest artystą aktywnym, występował wielokrotnie przed publicznością między innymi w drugiej połowie ubiegłego roku na Festiwalu FAKTORIA w Pruszczu Gdańskim i HEADPHONES FESTIVAL w Krakowie i MOLO ELEKTRO 2009 czy też na WEF. Marcin Burmiński zajmując się tworzeniem grafik komputerowych, rysowaniem czy też malowaniem obrazów stara się stworzyć muzyczne uzupełnienie swoich prac. Jego działalność można porównać do rejestrowania, przetwarzania i tworzenia nowych dźwięków tak aby słuchający mógł uruchomić swoją wyobraźnie. Muzyka Burma Project to rodzaj dźwiękowej pocztówki z odległych przestrzeni a zarazem swoista próba zapisu różnych miejsc Pierwsza płyta pt."SYNTESTEZJA" - muzyczna podróż na odległą nie znaną planetę namalowana dźwiękami mrocznego ambientu. Muzyka z pod znaku DARK AMBIENT i SOUNDSCAPES
Podczas festiwalu muzyki elektronicznej MOLO ELEKTRO na Molo w Sopocie miała miejsce premiera płyty "Live at Amber Cafe" - BURMA PROJECT & MQ (Marcin Burmiński i Marcin Kulwas) wydanej przez Kąpielisko Morskie Sopot.
Koncert został zarejestrowany podczas pierwszego kameralnego występu artystów: Marcina Burmińskiego i Marcina Kulwasa w dniu 21.02.2009 w Kawiarni Bursztynowa w Sopocie na Molo. Koncert ten był zorganizowany przez radio Toksyna Fm i odbył się w ramach trasy koncertowej artystów WEF (Warsaw Electronic Festiwal).

Przykładem poszukiwań nowych struktór dzwiękowych i nowych brzmień jest występ 3 artystów Marcina Kulwasa, Marcina Berędy, i Marcina Burmińskiego jako 3M na Sopockim molo 26.06.2010r
Jako laureat minionej edycji Made in Kalisz Festival 2019. Dzięki tej wygranej artysta będzie gościć na deskach Gostyńskiej sceny podczas 8 edycji Gostyń Avant Festival/ ex Kalisz Ambient Festiwal.
Na chwilę obecną artysta pracuje nad nowym materiałem muzycznym.