AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Chelsea Wolfe - She Reaches Out To She Reaches Out To She


Czytano: 656 razy

100%


Mierzenie się z własnymi demonami to proces równie trudny, co bolesny i wyboisty. Wymaga odwagi, szczerości wobec siebie oraz głębokiego spojrzenia w głąb siebie, konfrontacji z niezwykle trudnymi prawdami o sobie i innych. Dokładnie to dzieje się na najnowszym, genialnym albumie Chelsea Wolfe. Szczerze mówiąc, nie pamiętam, kiedy ostatni raz jakieś wydawnictwo zrobiło na mnie tak potężne wrażenie, było tak ważne i jednocześnie bezdyskusyjnie genialne w całej swej rozciągłości. Może The Soft Moon czy Chris Corner mieli podobny wpływ na mnie, ale poza nimi niewielu artystów potrafi tak doskonale wyrazić pozornie niewyrażalne trudne emocje, procesy i zmiany jak Chelsea Wolfe.
Jej najnowszy, siódmy album "She Reaches Out to She Reaches Out to She" to prawdziwie transformacyjna podróż, w której artystka stawia czoła swoim demonom. Rozpoczęła pracę nad nim, całkowicie zerwawszy z alkoholem, który dotąd pełnił rolę bufora między nią a skomplikowanymi emocjami, lękami i niepokojami, jakie przeżywała. Album był dla niej prawdziwą transformacyjną podróżą, odkryciem samej siebie. W czasach, gdy niewielu ludzi chce konfrontować się ze swoim cieniem, mroczną stroną, słuchanie tej muzyki, pełnej bólu i piękna, jest niezwykle oczyszczającym doświadczeniem. Chelsea Wolfe zmusza nas do refleksji, wzrusza i skłania do autorefleksji. Muzycznie album ten to po prostu arcydzieło - nieoczywisty, złożony, a zarazem rezonujący natychmiastowo - w umyśle, sercu, wspomnieniach i odczuciach. Oryginalne połączenie elektroniki, trip hopu, industrialu i elementów rocka gotyckiego tworzy niepowtarzalny splot dźwiękowy. Głos Chelsea - mocny, piękny, teatralny, dramatyczny i zarazem hipnotyzujący - to prawdziwy nokaut emocjonalny. Eksperymentalność i chwytliwość tej muzyki to mistrzostwo w budowaniu niezapomnianej atmosfery. Nie potrafię wskazać konkretnego utworu, który wywarłby na mnie największe wrażenie - wszystkie są indywidualne, a jednocześnie tworzą spójną, zróżnicowaną całość. Bogactwo intelektualne i emocjonalne tego albumu, jego szczerość i ogromny talent kompozycyjny sprawiają, że już teraz wiem, że będzie to jeden z moich najważniejszych albumów w tym roku. Przesłuchajcie koniecznie!

Chelsea Wolfe to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, znana z eksperymentalnego stylu muzycznego, który łączy elementy dark folk, doom metalu, industrialu i gotyku. Jej twórczość charakteryzuje się mroczną, hipnotyzującą atmosferą oraz głębokimi tekstami, poruszającymi tematykę emocji, natury ludzkiej i mrocznych wizji. Wolfe zdobyła uznanie krytyków i fanów dzięki swojemu wyjątkowemu brzmieniu oraz intensywnym, pełnym ekspresji występom na żywo. Jej albumy, takie jak "Abyss", "Hiss Spun" czy "Birth of Violence", zdobyły pochwały za oryginalność i głębię artystyczną.
 
1.Whispers In The Echo Chamber 
2.House Of Self-Undoing 
3.Everything Turns Blue 
4.Tunnel Lights 
5.The Liminal 
6.Eyes Like Nightshade 
7.Salt 
8.Unseen World 
9.Place In The Sun 
10.Dusk 

https://chelseawolfe.com

Data wydania: 09.02.2024
Label: Loma Vista Recordings
 
Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2024-02-10 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: