AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Cultus Ferox
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Cultus Ferox
Cultus Ferox - M'era Luna 2013

Cultus Ferox
Cultus Ferox - M'era Luna 2013

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2001

Gatunek muzyczny:
folk, folk rock, medieval

WWW:
http://www.cultusferox.com/
https://www.facebook.com/cultusferox666/?fref=nf

Skład zespołu:

Brandan
Strahli Strahl
Barbarella
Feuerteufel
Böslinger
Rudi Rudell
Klauz Klasson
Yangens
Donar V. Avignon


Biografia:

Cultus Ferox pochodzi z łaciny i oznacza "dzikie życie". W tym duchu, Cultus Ferox tworzy średniowieczną muzykę bardów na takich instrumentach jak dudy, starodawny flet, bębny i perkusja. Tworząc muzykę wypełnioną dźwiękami dud z ciężką perkusją, zespół kreuje niezwykle mocne ale również mistycznie i przyjemne brzmienie.

Zgodnie ze średniowiecznymi regułami bardów, grupa gra tradycyjne utwory zarówno z północnych jak i południowych regionów. Ich repertuar zawiera zarówno ballady jak niezwykle zaraźliwe i rytmiczne kawałki. Rzadko można cieszyć się równie mocnym a jednocześnie równie uduchowionym występem, gdzie poszczególne utwory są czymś więcej niż zwykłymi tanecznymi kawałkami jakie grane są na zabytkowych rynkach, przez co podczas występu zespół zaraża publiczność swoim elektryzującym popisem.

Grupa wciąż rozwija się na wiele sposobów, wychodząc na przeciw swoim wyjątkowym muzycznym pomysłom i konceptom, dzięki czemu ich koncerty nie mają sobie równych. Cultus Ferox łączy średniowieczne dudy i bębny z elementami rocka i elektroniki. Taneczny miks, wzmacnia zarówno średniowieczne a przy tym nowoczesne brzmienie.

Występy na żywo Cultus Ferox są mocne, zróżnicowane, energetyczne i przyjemne. Doświadczenie muzyków przekłada się na żywiołową zabawę, ekstremalnie taneczne utwory, wypełnione ciężarem dźwięku dud, starodawnego fletu i perkusji, z elementami rocka i elektroniki, a zapraszające tym samym swoim brzmieniem fanów do wspólnego świętowania.