AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
CZARINA - "Ghost Machine"


Czytano: 802 razy

90%


CZARINA, nowojorska artystka Progressive Darkwave i Dark Ethereal z Galicji w Hiszpanii, 24 czerwca wyda nowy utwór o tematyce dystopijnej zatytułowany "Ghost Machine" (label darkTunes Music Group). Inspiracją do utworu były cyberpunkowe anime "Ghost In The Shell" i manga "Battle Angel Alita," a piosenka porusza tematy buntu, sprawiedliwości i transhumanizmu. Utwór łączy elektronikę, dramatyczne instrumenty dęte i smyczkowe, drum and bass oraz intensywne riffy gitarowe, uzupełnione gotyckimi chórami i przejmującym wokalem CZARINY.
Już okładka singla przywodzi na myśl japońskie inspiracje, tradycyjne, teatralne z pogranicza kabuki, ale też łączące elementy cyber i futurystyczne. Ten eklektyzm i śmiałość w operowaniu konwencjami to znaki rozpoznawcze Vero, która znakomicie porusza się między różnymi stylistykami i gatunkami muzycznymi.
"Ghost Machine" to absolutnie cudowna mikstura łącząca w sobie przepiękny, magiczny, jedyny w swoim rodzaju wokal rozwarstwiający się na wielostopniową materię, to scalający w jedną urzekającą całość. Dynamiczna melodia okraszona świetnym, szybkim bitem w połączeniu z czystym mocnym wokalem jest porażająca. Niesamowicie intensywny, pełnokrwisty utwór zapowiada album, który ukaże się jesienią 2024. 
"Ghost Machine" to utwór łączący różne gatunki, takie jak darkwave, industrial, dark ethereal, prog metal i DNB, pokazujący potężną dynamikę wokalną i artystyczne teksty. Utwór jest częścią jej nadchodzącego trzeciego albumu, który ukaże się jesienią 2024 roku. Został wyprodukowany i nagrany w jej nadmorskim domu w Galicji, a współprodukował, miksował i masterował go Von Hertzog. Teledysk i okładka zostały stworzone przez CZARINĘ i jej męża, DeadlyKawaii, w ramach ich produkcyjnej firmy The Kitsunés. "Ghost Machine" będzie dostępny na Bandcamp i wszystkich platformach cyfrowych od 28 czerwca.
CZARINA, znana również jako Vero Faye Kitsuné, to filipińsko-amerykańska artystka rozpoznawalna za swoje multidyscyplinarne podejście, łączące futurystyczną kulturę z mitologią i sztukami walki. 
Artystkę będzie mozna zobczyć na żywo na Castle Party 2024
 
Data wydania: 28.06.2024
Label: darkTunes Music Group
https://czarinaofficial.bandcamp.com/album/ghost-machine
Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2024-06-07 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: