AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Erdling
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Erdling
Erdling

Erdling
Erdling

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2014-08-01

Gatunek muzyczny:
dark rock, industrial, industrial metal

WWW:
http://www.erdling-band.de/
https://www.facebook.com/erdlingofficial/

Skład zespołu:

Neill Devin
Niklas Kahl
Neno Knuckle
Marco Politi


Biografia:

Erdling założyli w 2014 wokalista Neill Devin i perkusistal Niklas Kahl, jako obiecujący, zespół nowego gatunku dark rock band, aby zatrząść muzycznym niebiem. Wsparci przez gitarzystę Neno Knuckle'a i Marco Politi na basie, Erdling jest znany na scenie muzycznej, tocząc rytmiczną walkę uczuć. Akompaniują temu grzmiące gitary, rozbudowane aranżacje i metaforyczne teksty, które prowadzą Erdling poprzez najmroczniejsze lasy, najgłębsze doliny i największe góry, w celu podzielenia się swoimi nagraniami z nowymi i starymi fanami.

Debiutancki singiel grypy Erdling grającej dark rock umiejętnie łączy głębokie emocje, ciężkie dźwięki, ekspresyjne teksty w języku niemieckim i przebojowość.

Były gitarzysta Stahlmann - Neill Devin, stawia wysokie standardy dla swojej nowej grupy Erdling, już od samego początku. Debiut w postaci "Blitz und Donner" został uświetniony mocną produkcją Chrisa Harms'a (Lord Of The Lost) w renomowanym Chameleon Studios w Hamburgu i z miejsca porywa i intryguje, a przy tym ma chwytliwe melodie i pokaźną ścianę gitar, grzmiącą perkusję i wyraziste dźwięki elektroniki, które mają swoją kulminację w prawdziwym okrzyku bitewnym refrenu. Burza ma swój ciąg dalszy w postaci "Firmament" i dwóch nadających się do klubu remiksów, singiel sprawdzi się również na parkietach tanecznych. Wraz z ogłuszającym przebojem, Erdling balansuje na cienkiej linii pomiędzy niemieckojęzycznym nowoczesnym metalem a Neue Deutsche Härte: wspaniały debiut serwujący odpowiednią zapowiedź dla pierwszego albumu "Aus den Tiefen", który niedługa ma się ukazać.