AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Eyes Shut Tight
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Eyes Shut Tight
D.W.trashedsoul

Eyes Shut Tight
Eyes Shut Tight na Nocturnal Culture Night 2011

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
industrial, industrial metal

WWW:
http://www.eyesshuttight.com
http://www.myspace.com/eyesshuttight7

Skład zespołu:

D.W.trashedsoul - wokal
John - gitara
Torben - gitara
jolene - bas
dp - perkusja
goyathlay - elektronika

Biografia:

Liczba pomiędzy sześć a osiem jest numerem bardzo szczególnym. Mamy siedem dni tygodnia, mamy kontrolę nad siedmioma swoimi zmysłami, na świecie jest siedem mórz, i możemy czuć się czasami jak w siódmym niebie… Siedem od zawsze jest liczbą magii i cudów.

Dla D.W. Trashedsoul, wokalisty Violent rockowego zespołu – EyesShutTight, numer ten ma jeszcze inne, niestety dosyć bolesne znaczenie. 7 lipca 2007 roku zmarła jego matka, ten smutny fakt był powodem dla którego D.W. Trashedsoul zrobił sobie na ciele tatuaż obrazujący trzy siódemki. ‘’Co zaskakujące, nasz gitarzysta Kris na swojej 7 strunowej gitarze świetnie gra tylko trzema palcami.’’ D.W. Trashedsoul. ‘’Kiedy zobaczyłem go po raz pierwszy, ten dziwny zbieg okoliczności sprawił że natychmiast pomyślałem o tym by zaprosić go na kawę w celu bliższego poznania’’.

Chwilę przed występem Kris’a koncert ze swoim poprzednim zespołem miał D.W. ‘’Kris od razu zauważył że moje serce nie należy do tego zespołu, że jestem tam po prostu tylko człowiekiem odwalającym swoje zadanie. Odwiedził mnie po koncercie i powiedział że nie wydaje mu się abym był szczęśliwy robiąc to co robię w tym zespole, że potrzebna mi inna, nowa oprawa muzyczna i wyzwanie.
Fakty – dość szybko D.W. opuścił swój ‘stary’ zespół i chętny na nowe wyzwania, niedługo później, w małym studio nagrał z Krisem piosenkę ‘Mother Darksome’ która odniosła bardzo duży sukces za pośrednictwem portalu MySpace. Dla tych dwóch muzyków był to znak że najwyższy czas aby zacząć się realizować w jakimś zespole.

Nazwę wybrali sobie taką jak ich motto: ‘Eyes shut tight’ stwierdzenie nie pozbawione głębszego sensu, ponieważ większość artystycznych wypowiedzi zespołu, bazuje na myśli : cokolwiek by się działo trzeba nurkować głęboko pod powierzchnią wody. ‘’Od czasu powstania zespołu musieliśmy zmagać się z różnymi wypadkami i uderzeniami losu – ponadto z ludźmi którzy starali się nam przeszkadzać w dążeniu do celu. Musieliśmy zamknąć oczy i musieliśmy być niezależni. Nazwa zespołu oznacza również niechęć wielu ludzi do oglądania otaczającego ich świata.’’
Pierwszy album ’Secret Destroyer’ (2010) stanowił etap naszych poszukiwań artystycznych. ‘’Po prostu znalazło, wylało się na nim wszystko to co obciążało nasze dusze’’ – retrospektywne spojrzenie - wyjaśnia D.W. ‘’Naszym motywem przewodnim było to aby stworzyć coś co nie zostanie przemilczane. Muzycznie wszystko to brzmiało bardzo szorstko – ale to doświadczenie pomogło nam znaleźć drogę którą podążamy obecnie.

Obecny skład EyesShutTight to D.W.(wokal, teksty), Kris (gitara, teksty), były członek Lady Bloody Mary – Goyathlay (klawisze, wokal), Jolene (bas) i dP (perkusja). Drugie dzieło tej piątki muzyków to album zatytułowany ’Fairground Zero’, płyta pełna energii i szczerego gniewu, wpatrująca się w głęboką przepaść fascynujących emocji i mrocznego krajobrazu.

Nic nie powstrzyma EyesShutTight, ani niekompetencja ani brak wrażliwości, bez względu na to z której strony nadejdzie atak, oni po prostu zamkną oczy i będą szli do przodu…