AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Feather Trade - Dead Boy


Czytano: 2254 razy

0%


Wydaje się, że moda na post-punkowe zespoły przybiera na sile i obecnie mamy wysyp nowych projektów tego gatunku. Poniekąd bardzo to pomyślny kierunek, bo ta muzyka niesie ze sobą niesamowity muzyczno – intelektualny ładunek, który wciąż stwarza możliwości budowania nowych, inspirujących rozwiązań. Na tym tle Feather Trade przykuwa uwagę pewną surowością, szczerością wyrazu i nagą agresją jaka bije z ich muzyki od pierwszej wybrzmiewającej nuty. Muzycy na pewno wiedzą jak budować niesamowite gitarowe pasaże i energetyczną linią melodyczną. Szorstki, chropowaty wokal plus szybkie, bezlitosne tempo przykuwają uwagę i intrygują – skąd płynie ta dźwiękowa przemoc, gniew, wokalno-dźwiękowa brutalna chłosta?. Muzyka jest agresywna, bardzo  emocjonalna i bierze co najlepsze z post-punkowego źródełka.

Jest tu wszystko co trzeba aby rozwinąć emocjonalny wachlarz: żywe, niepohamowane emocje, łapiący za serce wokal-krzyk, buzująca mieszanka bitu i gitar, które w dziwny, niepokojący sposób łączą się w  przejmującą, bolesną, ale bardzo  porywającą i interesująca całość.

Singiel "Dead Boy" ukazał się własnym nakładem w październiku 2022 Obecnie zespół pracuje nad pełnym albumem wraz z  Mattem Yeltonem (Pixies, Frank Black & The Catholics), jednocześnie przygotowując też single wraz z Stevem Whitfieldem (The Cure, The Mission UK).


Tracklista:
1.Dead Boy – Radio Edit
2. Dead boy

Released by: Feather Trade Records
Release date: 15.10.2022
https://feathertrade.net
Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2022-12-06 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: