AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
GEttNER - [ i N t R o V e R t ]


Czytano: 732 razy

80%


Po zagłębieniu się w ten album staję przed trudnym zadaniem dokładnego oddania jego głębi i złożoności. Po pierwszych przesłuchaniach czuję się zobowiązana do wstrzymania się z ostatecznym osądem, dopóki nie zanurzę się całkowicie w jego wielowarstwowych strukturach. Utwory instrumentalne często stanowią wyjątkowe wyzwanie, ponieważ oceniam je pod kątem oryginalności i treści. Jednak ten album oferuje przyjemne zaskoczenie: melodie są złożone, a aranżacje starannie wykonane, co tworzy bogatą tkaninę dźwięków, która jednocześnie wydaje się znajoma i odświeżająco innowacyjna. Utwory takie jak "Crumple Zone" i "Fading Lights" zabierają słuchacza w soniczną podróż, wywołując nostalgię i nawiązując do wpływów takich jak V2V, Fix8:Sed8 i Mentallo & The Fixer, jednocześnie wzbogacając je unikalnym akcentem Gettnera.
W miarę jak album się rozwija, wiedzie słuchacza w podróż odkrywania i eksploracji, gdzie każdy utwór przedstawia nową perspektywę i świeże wrażenia dźwiękowe. "Half Man" oddaje hołd swoim wpływom EBM, ale stopniowo ewoluuje w wir kreatywności, który wymyka się łatwej kategoryzacji. "INVASION V.2" i "Direct Impression Transfer" wyróżniają się jako doskonałe przykłady mistrzostwa albumu, pokazując doskonałe opanowanie kompozycji i produkcji, które naprawdę zasługują na uznanie.
Pomimo okazjonalnych potknięć, takich jak zniekształcenie wokalu w "I Don't Belong Here," które powoduje zgrzyt z ogólnie nostalgiczną atmosferą czy użycie przytłumionych sampli w "The Holodomor," album utrzymuje staly wysoki poziom jakości. Utwory takie jak "Cogs in the Scheme" i "Collateral Damage" wykazują szczególną dbałość o szczegóły i gotowość do przekraczania kreatywnych granic, co skutkuje doświadczeniem słuchowym, które jest zarówno satysfakcjonujące, jak i skłaniające do refleksji.
Podsumowując, ten album stanowi znaczące osiągnięcie, odzwierciedlając ogromny wysiłek włożony w jego stworzenie. Z [i N t R o V e R t], Jacek Gettner oferuje spojrzenie na nieograniczone możliwości gatunku. Chociaż może nie zrewolucjonizuje on natychmiastowo muzycznego krajobrazu, bez wątpienia pozostawia trwałe wrażenie i pogłębia moją aprecjację dla artysty.
***GEttNER*** to solowy projekt Jacka Gettnera, wszechstronnego artysty z centralnej Polski. Czerpiąc z różnorodnych wpływów, w tym Electro Industrial, Oldschool Dark Electro, Synthpop, EBM, Gothic i Future EBM, GEttNER tworzy unikalną tkaninę dźwiękową. Ten jednoosobowy zespół zręcznie łączy elementy różnych gatunków elektronicznych, tworząc urzekający i dynamiczny dźwięk, który wyróżnia go na współczesnej scenie muzycznej.


https://gettner.bandcamp.com/album/i-n-t-r-o-v-e-r-t
https://www.facebook.com/gettner

data wydania: 24 maja 2024
Tracklist:
1. i N t R o
2. Neuron Stimulating Device
3. Fading Lights
4. INVASION V.2
5. The Holodomor
6. Direct Impression Transfer
7. Hydrogen Peroxide
8. No Choice
9. Crumple Zone
10. Half Men
11. I Don't Belong Here
12. Cogs In The Scheme
13. The Drone Strike
14. Collateral Damage
Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2024-06-04 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: