AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Gothika
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Gothika
Gothika

Gothika
Gothika

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
darkwave, electronic, industrial, J-rock

WWW:
http://antimass.cool.ne.jp
http://www.myspace.com/gothikatokyo

Skład zespołu:

Andro
#449


Biografia:

W 2002 roku wokalista Andro oraz gitarzysta n@o rozpoczęli swoją działalność muzyczną zakładając zespół pod nazwą "Euthanasie".
Początkowo projekt ten koncentrował się tylko wokół żywych instrumentów. W 2003 roku do duetu dołączył klawiszowiec #449 i wraz z jego pojawieniem się, zespół zmienił swoje upodobania kierując się w stronę dźwięków elektronicznych. W tym też czasie projekt działał aktywnie w Tokyo występując na wszelkich gotyckich imprezach. W tym czasie muzycy wydali także 3 mini albumy na własną rękę.

2007
W styczniu 2007 roku zespół zmienił nazwę na Gothica. Styl jaki muzycy zaczęli prezentować zaczął przypominać europejskie electro.
Po jednej z tras (obejmującej 7 krajów, łącznie 9 występów) gitarzysta opuścił zespół. We wrześniu tego samego roku Gothica wydała swój pierwszy, pełny album, zatytułowany "120 Days of Sodom", równocześnie udając się w kolejną trasę (tym razem 13 krajów, 16 koncertów), a w grudniu 2007 roku zgrali kolejne koncerty w 7 krajach, m.in grając na "Dark Dance Treffen".

2008
W maju tego roku w karierze zespołu zapisała się kolejna trasa (8 krajów, 9 koncertów), wśród koncertów najważniejszy odbył się na największym gotyckim festiwalu na świecie "Wave Gothic Treffen". Nazwa zespołu zaczęła pojawiać się na całej scenie muzyki electro.
Po występie na "Summer Darkness" w sierpniu, zespół podpisał kontrakt z wytwórnią "Dance Macabre Records", a menadżerem zespołu stał się Bruno Kramm, muzyk znany z zespołu Das Ich, który podjął się ponownego wydania "120 Days of Sodom". W Październiku Gothica wystąpiła u boku Das Ich na trasie po Rosji, obejmującej 19 występów. Także w tym samym roku zespół zaczął pracę nad remiksami dla niemieckiej artystki Sary Noxx.

2009
W maju zespół wystąpił na 4 koncertach wraz z francuskim zespołem Tamtrum. Po tym występie muzycy przenieśli się na stałe do Berlina. W Lipcu wystąpili na włoskim festiwalu muzyki new wave - Fano Moonlight Festival i zostali pozytywnie przyjęci przez widownię.
Wrzesień przyniósł kolejną trasę koncertową tym rzem po Ukrainie (8 występów), a 23 października ukazał się kolejny album pełnometrażowy zatytułowany – ‘’ZeitGeist’’. Październik i listopad był to czas, kiedy dla zespołu została przygotowana największa trasa w ich dorobku, trasa po Rosji - łącznie 27 koncertów. Po rosyjskiej trasie Gothica zagrała wspólny koncert z Das Ich w Tokio.

2010
To rok kolejnych tras koncertowych - Bałkany (6 koncertów), Polska (3 występy), we Francji zespół wystąpił na Dark Castle festival
Do projektu dołączył perkusista Ricky, który zasila występy na żywo.

Na dzień dzisiejszy zespół cały czas pracuje nad swoim scenicznym i muzycznym wizerunkiem i przygotowuje się do kolejnych koncertów.