AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Infest UK 2012!
Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Archiwum:

Infest, będący najważniejszym festiwalem w UK przedstawił połowę line-upu tegorocznej edycji imprezy.
Na tegorocznej edycji festiwalu będzie można zobaczyć więcej zespołów z UK oraz kilku europejskich faworytów. Póki co, Infest może się pochwalić udziałem:

The Klinik
Po raz pierwszy w UK, legendarny zespół rodem z prekursorskiej belgijskiej sceny elektronicznej lat 80-tych. Sławę zyskali zimnym, surowym dźwiękiem EBM, jak i koncertami wykonywanymi w długich skórzanych płaszczach, z głowami owiniętymi gazą. Syczące wokale Dirka Ivensa i minimalistyczne teksty uzupełniają umiejętności syntezatorskie Marca Verhaeghena oraz zniekształcona gra na puzonie.

Necro Facility
Początkowo zainteresowani sceną industrialną, szybko zdali sobie sprawę, że nie istnieją żadne zasady ani ograniczenia, jeśli chodzi o tworzenie muzyki. Tworzą złożone, pozostające w pamięci melodie, z nutką old schoolowego ducha lat 80-tych. Ich nagradzany album "Wintermute" uznany został za rewolucyjny i odświeżający scenę alternatywną

Dirty K
Dirty K łączy ambient, noise i industrial, by przypuścić gwałtowny szturm pełen potężnych bitów połączonych z ambientowym brzękiem całkowicie zamkniętym czystym zniekształceniem. Niedawno dołączył do znamiennej niemieckiej wytwórni Hands i nigdy jeszcze nie był silniejszy. Zgodnie z obietnicą, występ na Infest ma być "przerażającym, torturującym uszy doświadczeniem!"

Spacebuoy
Synth-popowa sensacja Spacebuoy w swoim podejściu jednocześnie są futurystyczni jak i retro, uwalniając swoją twórczość ze śmiałym zamiarem poszerzenia dźwiękowych granic elektroniki. Zaraźliwe wokale, przenikliwe syntezatorowe harmonie, energiczne linie basu, gwałtowne trzaski perkusji – wszystko to łączy się w iskrzący synth-popowy format.

System FX
Londyński System FX łączy old schoolowy industrial lat 90-tych z nowoczesnym brzmieniem EBM i został opisany jako "brzmiący jak The Prodigy, Grendel i Cubanate, gdyby ich zmiksować". Na Infest zaprezentują swoją "bezlitosną ścianę dźwięku".

Blitzmaschine
Blitzmachine używa klasycznych linii basowych EBM, minimalistycznych wokali i złożonych struktur muzycznych aranżacji, połączonych z dyskretnymi elementami innych gatunków, by uzmysłowić co rozumieją jako EBM. Po raz pierwszy w UK, Blitzmachine są pierwszymi, dzięki którym zapełnią się parkiety.

Winterkälte
Złożona architektura hipnotycznych dźwięków i rytmów. Łomoczące bity definiują unikalny styl abstrakcyjnej agresji Winterkälte, której celem jest cały ośrodkowy układ nerwowy. Unicestwiający, agresywny, zniekształcony i rozmywający się krąg hałasu. Przygotujcie się na brutalny, rytmiczny atak.

Solitary Experiments
Tam, gdzie większość zespołów uznaje za konieczne wybrać między emocjami a agresywną siłą, Solitary Experiments łączy oba te atrybuty. Prezentują oni perfekcyjną fuzję emocjonalnej głębi z klubowymi bitami. Ta muzyka nie potrzebuje zniekształconych wokali ani spektakularnych show… Solitary Experiments jest po prostu synonimem wysokiej jakości elektronicznej muzyki pop.

Tenek
Tenek są potęgą klasycznego brytyjskiego syntezatorowego popu, tworząc szaleńczo infekcyjne piosenki i produkując unikalną, mroczną i introspektywną, a jednocześnie podnoszącą na duchu, wzniosłą muzykę. Muzyka dla mas i dla undergroundu. Tenek pokaże swoje uznanie dla przeszłości, teraźniejszości i przyszłości!

Suono
Niewiarygodni Suono Boyz z południowych Niemiec, po raz pierwszy na żywo w UK rozniosą głośniki swoim techo-industrialem, mocnymi klubowymi dźwiękami, epickimi melodiami i zniekształconymi bitami! Dla fanów formacji takich jak SAM czy [X]-Rx, Suono ma tylko jeden cel: zmienić noc w niezapomnianą imprezę!

Po tych zapowiedziach nadal pozostaje miejsce dla 6 kolejnych zespołów. Trzymajcie oczy i uszy szeroko otwarte!
Autor: Jo Pawley
Tłumacz: morrigan
Źródło: http://www.infestuk.com/ / 2012-03-20 / Wydarzenia


Najnowsze komentarze: