AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Kalte Nacht - U R G E


Czytano: 650 razy

100%


Praca nad "URGE" trwała dwa lata. album, który otrzymujemy od duetu Nikos Konstantinidis i Myrto Stylou z Kalte Nacht to dopracowana stylistycznie i dźwiękowo eksplozja synestetycznych doznań. Osiem utworów oddaje kluczowe, wewnętrzne momenty tej głębokiej podróży, wykorzystując muzykę do przekazania tego, jak te doświadczenia były naprawdę odczuwane, słyszane, smakowane, wąchane i widziane. Projekt ten uosabia silne pragnienie współistnienia, współtworzenia i niesienia nadziei, pielęgnowanej codziennie miłością i świadomym działaniem. Odzwierciedla próbę rozświetlenia naszych mrocznych zakamarków czułością i szczerością, przedstawiając nasze najgłębsze prawdy ukształtowane przez wiele wyjątkowych osób.
Przepiękny, zmienny ciepły wokal Myrtou jest jak dotyk zamszu, absolutnie hipnotyzujący, przykuwający uwagę to kuszący to nieco mroczny. Już otwierający album kawałek "Runaway" buduje wspaniałą atmosferę muzycznej elegancji i dynamiki, wraz z kolejnym "In A Wild Wave" przechodzimy w mroczniejsze obszary, wokal nabiera teatralnej jakości, który niekiedy przywodzi mi wokal innej mistrzyni budowania atmosfery, a mianowicie Emese Árvai-Illés z Black Nail Cabaret. Zobaczyć duet tych obu Pań to byłoby coś! "Dare To Defy" otwiera się niespokojnym bitem i tempo to utrzymuje do końca. Rozwibrowana elektronicznie linia melodyczna doskonale współgra ze świetnie wyakcentowanym, lirycznym wokalem. Doskonałe tempo, chwytliwa melodia, śpiewa i okrzyki pokazują jak wspaniałą wokalistką jest Myrtou. "Howling Waltz" to powrót do mrocznych obszarów, ale znacznie bardziej tajemniczych, mistycznych, głębokich i podniosłych. Mocne, inspirujące tony, wspaniale wybrzmiewające w każdej nucie i gęsto utkane tło dźwiękowe to prawdziwe mistrzostwo. Do tego wspaniałe basowe wstawki i wokalny duet, doskonale uzupełniających się głosów - jedne z moich faworytów na albumie. Stylowy, przykuwający uwagę, złożony. Po tej mrocznej i mocnej podróży wracamy na tereny szybszej dynamiki w "The Last Breath" - pulsujący, rozedrgany, rozpędzony, świetny kawałek. "Where the Deep Seas Meet " to całkowicie wyrózniający sie kawałek, ktory niejednemu przywiedzie na myśl Deine Lakaien. absolutnie inny dobór dźwiękowej przestrzeni, połączony ze świetnie wyważonym bitem daje rewelacyjny efekt. Zamykający album utwór "Confession" to czysta dźwiękowa poezja, dająca do myślenia, nostalgiczna, utkana z ciemnej, subtelnej materii wzbogaconej elektronicznymi smaczkami.
Reasumując - na tym albumie nie ma słabych utworów. Świetne wydawnictwo duetu potwierdza ich klasę i rozwój artystyczny. Brawo!


https://kaltenacht.bandcamp.com/album/u-r-g-e
https://www.facebook.com/KalteNachtDuo
Tracklista:
1. Runaway
2. In A Wild Wave
3. Dare to Defy
4. A Howling Waltz
5. The Last Breath
6. Trust Fall
7. Where the Deep Seas Meet
8. Confession

Data wydania: 07.06.2024
Label: Cold Transmission
Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2024-06-07 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: