AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
La Chanson Noire - Macumba Stereo


Czytano: 2558 razy

85%


Najnowszy album wydany przez La Chanson Noire, który ukazał się nakładem Necrosymphonic Records, jest zaledwie ich trzecim, a już ostatnim. Mimo rosnącej liczby zwolenników La Chanson Noire kładzie kres swojej działalności. Jest to między innymi uzasadniony powód, dla którego ten ostatni album ma być "bardziej dokładny" od poprzednich, a przede wszystkim ma on podsumowywać wszystko to czym jest La Chanson Noire oraz być dużą dawką, nie tylko muzyki, ale i również kawałkiem dobrej sztuki, dla potomności.
Projekt nosi tytuł "Macumba Stereo". Skąd taka nazwa? Charles Sagnoir przyznaje, że nazwa ma związek z jego życiem osobistym, w którym często pojawia się motyw macumbeiry, a muzyka jest magią niczym voodoo.
(Macumbeira to osoba grająca na instrumencie o nazwie Macumba. Słowo używane jest także w odniesieniu do osoby, która praktykuje akty spirytystyczne).
Brzmienie w stylach dark kabaret i gothic rock sprawia, że to zdecydowanie wykwintne dzieło. Album zawiera materiał składający się z wcześniejszych utworów, pierwotnie wydanych na demach i singlach. Nic dziwnego, że zwolenników tej muzyki przybywa. Na płycie nie zabrakło wybitnych gości takich jak pisarz David Soares, Jorge Bruto, Phil Mendrix jak również gwiazda Cabaret Noir, Joe Black. Kilka ze znanych już prędzej utworów zostało przedstawionych w odświeżonych wersjach. Każdy element składający się na ten projekt jest już sztuką samą w sobie.
La Chanson Noire jest bez wątpienia unikatem w świecie muzyki. Dowodzi o tym fakt, że projekt znany jest już nie tylko w Portugalii, ale i na całym świecie. Mimo zakończenia działalności rok 2013 ma jeszcze upłynąć pod znakiem koncertów. W późniejszym czasie Charlesa z pewnością będzie można zobaczyć w połączeniu z innymi projektami.

Tracklista:

01. Construindo Monstros
02. Fado Mau
03. Food For The Worms
04. Fuck Me
05. Agua Benta
06. Pura Merda
07. Bordel De Lucifer
08. Valsa De Escombros
09. Natal Dos Hospitais
10. Horrorscope
11. Fina Flor Do Entulho
12. Mister Jones
13. Ode A Satã
Autor:
Tłumacz: morrigan
Data dodania: 2013-08-25 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: