AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Oliver Decrow - I'm Too Young To Die


Czytano: 430 razy

75%


Debiutancki album Olivera Decrow'a, "I'm Too Young to Die", zdecydowanie wyprzedza jego sława wynikająca z poruszających występów na żywo. Album ten, będący głęboko osobistym przekrojem życia Decrowa, zaprasza słuchaczy do podziwiania bogatej mozaiki emocjonalnych krajobrazów, od głębokiego smutku po nadzieję.
Album rozpoczyna się od znamiennego refleksji na temat samobójstwa przyjaciela, ustanawiając ton introspekcji, który przenika całe dzieło. Teksty Decrowa nawigują przez tematy takie jak zwątpienie w siebie, miłość i istota ludzkiej odporności, przy czym każda piosenka służy jako ilustracja jego emocjonalnych i psychologicznych przeżyć. Szczególnie wyróżniają się utwory takie jak rewelacyjny klubowy "Lost Adult" czy "Subconscious Waves", hipnotyzująca wędrówka w głąb psychiki artysty, czy przykuwający uwagę " Hidden Darkness" 
Muzycznie styl Decrowa łączy elementy darkwave z wpływami ambientu, tworząc dźwięk, który jest zarówno eteryczny, jak i stabilny. Remastering wcześniej wydanych utworów na tym albumie dodaje warstwę polerowania i głębi, wzmacniając ogólne wrażenia dźwiękowe. Wyrafinowany blend syntezatorów i melorecytacji, zimno elektroniki i emocjonalna głębia, pełne treści teksty i potężny ładunek osobistego zaangazowania. Taki właśnie jest ten album - klubowy " Birthcage ", elektryzujący i przejmujący "Unsatisfied Enough", nasycint  świetny bitem " Horse Hoof " czy eksperymentujący z brzmieniem " My Bitter Tears " - wszystkie przykuwają uwagę, czy to zabiegami instrumentalnymi, czy wokalnymi czy ogólnie ciekawą kompozycją.
Sekcja podziękowań w albumie służy jako serdeczny list podziękowania dla licznych współpracowników i zwolenników, w tym jego żony Kiki i kluczowych postaci z Cold Transmission Music oraz innych autorytetów niezależnej sceny muzycznej. Ta sieć osobistych i zawodowych relacji nie tylko podkreśla wspólnotowy duch sceny muzycznej niezależnej, ale także wyróżnia wspólny wysiłek stojący za artystycznymi przedsięwzięciami Decrowa.
"I'm Too Young to Die" to coś więcej niż tylko muzyczne wydanie; to emocjonalna ekspedycja, którą Decrow odważnie kreśli, prosząc słuchaczy, aby towarzyszyli mu w podróży przez wzloty i upadki jego narracji. Dla fanów i nowych słuchaczy, ten album obiecuje wciągające doświadczenie w świat Olivera Decrowa, oznaczone surowym, autentycznym wyrazem i pięknie wykonanymi krajobrazami dźwiękowymi.

Data wydania 10.05.2024
Label: Cold Transmission Label

https://oliver-decrow.bandcamp.com/album/im-too-young-to-die

Tracklist:
1. I'm Too Young To Die
2. Birthcage
3. Unsatisfied Enough
4. Horse Hoof
5. Falling Down From Heaven
6. I Touch You
7. Maybe I Won't Die Tonight
8. Your Eyes Test Me
9. My Bitter Tears
10. Lost Adult
11. In My Room
12. Natural Instinct
13. Hidden Darkness


Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2024-05-19 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: