AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Szyny, żelazo, syreny, głosy ludzkie oraz losowe wypadki...


Czytano: 8699 razy


Ostatnie tematy na forum:

Szyny, żelazo, syreny, głosy ludzkie oraz losowe wypadki...

Na tegorocznej edycji Castle Party jednym z zaproszonych gości jest Akimbo z Sumperk. Ich koncert odbędzie się w Kościele w piątek. Specjalnie dla Was rozmawialiśmy z Alda - liderem zespołu.
Akimbo powstało na początku lat 90. przez trzech czeskich muzyków Alda, Hanys i Radi. Ich pierwszy występ miał miejsce w Sumperk, Republika Czeska, w dniu 24 czerwca 1993 roku. Po dwóch latach zespół zdecydował się nie kontynuować swojej pracy. 23 czerwca, po 14 latach, zespół wrócił i nadal tworzą. Od 2009 Akimbo jest organizatorem i gospodarzem Morawskiego Festiwalu Industrialnego (W 2009 był to Sumperk Industrial Festival, od 2010 roku już MIF - Moravian Industrial Festival).
Swoją klasyczną muzykę industrialną Akimbo tworzą przy pomocy syntezatorów, samplerów, komputerów, gitary, szyn, sprężyn, żelaza, blach, syren, głosu ludzkiego, wypadków losowych itp.


W tym roku zaproszono Was do wzięcia udziału w festiwalu Castle Party. Jak się się z tym czujecie?
Zawsze byliśmy ciekawi Castle Party. Więc nie możemy się doczekać, aby w końcu to zobaczyć, choć skład w tym roku wydaje się być całkowitym znakiem zapytania dla nas.

Czy mógłbyś opisać waszą muzykę tym, którzy nigdy nie słyszeli Akimbo? Co Was inspiruje?
Zazwyczaj opis naszych dzieł podany przez nas nie pasuje do rzeczywistego doświadczenia. Wiele inspiracji, głównie głębokich, pochodzi z naszego życia. Dokładniejsze określenia znajdziecie na www.akimbo.cz

Wiem:), że na specjalne okazje można dodajecie covery utworów Depeche Mode i Sabrina do listy koncertowej. Zagracie je w Polsce?
Marginalna część naszej działalności to poprawa niektórych muzycznych zainteresowań, które pojawiają się w różnych etapach naszego życia. Zazwyczaj trudno jest nowo przybyłym wchłonąć je w odpowiedni sposób. Dlatego właśnie zostaną one pominięte tym razem (prawdopodobnie).

Czy obecnie pracujecie nad nowymi utworami? Czy możemy spodziewać się niespodzianek podczas koncertu w Polsce?

W tej chwili naszym głównym zajęciem jest ciężka praca, aby zakończyć nasz nowy album. Na pewno zagramy kilka utworów z tego materiału na CP.

Ponieważ oficjalna lista zespołów na Castle Party została opublikowana, mógłbyś wskazać zespół lub wykonawcę, którego najbardziej chciałbyś zobaczyć?
7JK

Ile razy odwiedziliście Polskę? Co podobało Wam się najbardziej?
Graliśmy w Polsce kilka razy. Odkryliśmy wielu fanów, którzy rozumieją naszą pracę i nas wspierają, co sprawia, że jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni za to.

Powiedz mi kilka słów o Moravian Industrial Festival, który organizujecie każdego roku. Czy odbędzie się również w tym roku, jeśli tak to kiedy, gdzie i jakie zespoły będą grać?
Niestety MIF nie zebrał wystarczająco dużo odbiorców w ciągu ostatnich 4 lat. W związku z tym został zawieszony i teraz, tak samo jak Akimbo, MIF będzie czekać na powód, aby zostać wznowiony.
Autor:
Tłumacz: kantellis
Data dodania: 2013-07-29 / Wywiady


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: