AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Algorithm – Brute Force Tour


Czytano: 3508 razy


Z okazji wydania swojego 3-ciego długogrającego albumu, Rémi Gallego zagościł 8 kwietnia 2016 w poznańskim klubie "Pod Minogą" w ramach "Brute Force Tour".
W repertuarze swojego występu artysta skupił się głównie na utworach z ostatniego wydawnictwa, jednak nie zabrakło również kawałków z poprzednich albumów.
 
"Brute Force" wprowadza więcej linii melodycznych gitar, równoważących elektronikę, która do tej pory gościła znaczniej częściej w twórczości muzyka. Na żywo wypada to co najmniej interesująco. Rémi Gallego opisuje swoją muzykę jako "heavy computer music". Bazując na zasadzie kontrastu, zestawia odpowiednio dopracowane sekwencje nowoczesnego metalu, ocierające się nieraz o breakcore, z wyselekcjonowanymi partiami syntezatorów, melodyjnej elektroniki, czasem niemal w klimacie ambient, a czasem nawiązującej do tradycji trance. Całość robi wprost piorunujące wrażenie. Jeszcze nigdy wcześniej muzyka elektroniczna nie brzmiała tak mocno, a przy tym tak dostojnie. Koncertu dopełniały gitara elektryczna i perkusja na żywo. Za tą ostatnią odpowiedzialny był Jean Ferry. Rémi Gallego na bieżąco programował sekwencje poszczególnych utworów, a następnie dawał popis mocnej i ciężkiej gry na gitarze. Było jednocześnie ostro i tanecznie. Publiczność niezwykle żywiołowo reagowała podczas całego występu.
 
Momentami Rémi Gallego grał tak szybko i bezlitośnie, że audytorium przeszywały dźwięki na granicy zdolności słuchowego poznania. Krótkie chwile oddechu możliwe były pomiędzy kolejnymi utworami, jednak nie trwały długo. The Algorithm niczym sprawnie działająca maszyna wojenna z kosmosu atakował fanów swoją wyjątkowo wymyślną bronią w postaci muzyki. Sprawnie operując pomiędzy metalem a elektroniką, artysta wprowadzał zgromadzonych w niezwykłe dźwiękowe upojenie.

Setlista:
 1. Boot
 2. Floating Point
 3. Synthesiz3r
 4. Pointers
 5. Trojans
 6. Brute Force
 7. Rootkit
 8. Neotokyo
 9. Pythagoras
 10. Un Dernier Combat
 11. Machine
 12. Access Granted
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2016-10-17 / Relacje
Najnowsze komentarze: