AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Runner Tour - Boy Harsher, Sexy Suicide


Czytano: 2455 razy


Galerie:

Ostatni dzień maja w krakowskim klubie Hype Park to było zaiste magiczne wydarzenie!  Boy Harsher promujący swoje ostatnie wydawnictwo podczas "Runner Tour" dali naprawdę niezapomniany koncert. Jako suport wystąpił projekt Sexy Suicide – była to szybka mobilizacja w ramach zmiany oryginalnego suportu jakim miał być zespół Hide – myślę jednak że nikt nie narzekał 
Hype Park to niesamowicie klimatyczne miejsce w Krakowie łączące przestrzeń klubową (także pod gołym niebem) i  koncertową w niewymuszonym i bezpretensjonalnym stylu. Koncerty rozpoczęły się około 19 występem wyżej wspomnianej formacji Sexy Suicide. 

Sexy Suicide – czyli trio Monika Kaptur, Bartłomiej "Poldek" Salamon oraz Mateusz "Mat" Rogóż,  grają niesamowicie chwytliwą kombinację  synth pop/industrial/dark wave. W Krakowie wystąpili w dwuosobowym składzie, tym niemniej ich koncert wypadł niesamowicie energetycznie. Kombinacja elektronicznych brzmień balansujących między dynamicznymi, a nieco melancholijnymi pasażami, wspaniała sceniczna ekspresja i ogólny klimat nawiązujący nieco do lat 80tych były wspaniałym wstępem do dalszej części wieczoru.  
Wkrótce na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru. 

Boy Harsher czyli Jae Matthews i Augustus Muller zapewnili publiczności wspaniałą dawkę energii, tańca, niesamowitych melodii i scenicznej charyzmy. "The Runner" wydany w 2022 roku jest cudowną mieszanką tego co w Boy Harsher najlepsze – chwytającej za serce melancholii i oszałamiającego tempa żywych bitów. Podczas koncertu dostaliśmy pełną dawkę obu tych składników – delikatne "Tower" i samonapędzające się "Motion", hipnotyzujący "Pain" i elektryzujący "Morphine", transowy "Come Closer" i zmysłowy "Wicked Game". Energia, niesamowity talent i dynamika koncertu sprawiły, że w bardzo krótkim czasie ścisle zapełniona sala oddała się tanecznemu szaleństwu. Muszę przyznać, że takie koncerty niesamowicie ładują baterie- zwłaszcza, że te są puste po pandemicznej przerwie.
Piękny koncert, brawo!
Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2022-06-03 / Relacje


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: