AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
This Cold
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

This Cold
Logo - This Cold

This Cold
This Cold

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2013

Gatunek muzyczny:
Gothic Rock, post-punk

WWW:
http://www.thiscold.com
https://pl-pl.facebook.com/thiscoldband

Skład zespołu:

Agata Pawłowicz – wokal
Darek "Leszy" Borowiec – gitara
Łukasz Łysy – bas
Marcin Tokarski - bębny

Biografia:

This Cold powstał na bazie trzonu zimnofalowego zespołu Cabaret Grey, którego muzycy nawiązali współpracę z Agatą Pawłowicz .
Projekt jest młody, ale jego członkowie mają swoją muzyczną przeszłość . Wokalistka, Agata Pawłowicz znana jest z siedmioletniej współpracy z zespołem Desdemona, z którym nagrała 2 albumy studyjne i bootleg, a obecnie wraz z Maciejem Niedzielskim (Artrosis) tworzy elektroniczny projekt Alienoil. Gitarzysta Darek "Leszy" Borowiec był założycielem Cabaret Grey, który szturmem wszedł na scenę zimnofalową i przez dwa lata aktywności zdążył sporo namieszać w swoim środowisku.

Cabaret Grey to seria udanych koncertów, świetnie przyjęta w Polsce i zagranicą EPka "Stirring" oraz udział w kilku składankach prezentujących muzykę niezależną. W 2013 roku zespół zdecydował się zrezygnować z używania starej nazwy i zaczął występować jako This Cold, pod nową nazwą debiutując na składance "Tribute to Clostekeller" coverem piosenki "Jihad" oraz na imprezie promującej wydanie trybutu.

W obecnej formule zespół nie stracił nic ze swojej post-punkowej drapieżności, jednocześnie nadal snując historię między gotycką nostalgią za latami 80 a britpopem, zahaczając o rock`n`rolla, post-rock, a całość spajając etnicznym, transowym brzmieniem sekcji rytmicznej. W dobie wszechobecnej elektroniki, This Cold konsekwentnie neguje jej wykorzystywanie, trzymając się założeń że najlepsza muzyka powstaje jedynie na żywych instrumentach i wypływa z rytmu serca a nie procesora laptopa.