AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Vaselyne - Necromancer


Czytano: 618 razy

80%


"Necromancer" jest już dostępny do odsłuchu od pewnego czasu, ale wideo właśnie ukazało się światu. Vaselyne to projekt, który ambitnie łączy poetyckie teksty i melodie z harmonijnymi, pełnymi emocji melodiami. Hipnotyzujący, głęboki, mocno rezonujący oryginalny kawałek z niesamowitym wokalem Franka Weyziga, który zwykle odpowiada za instrumentalną część projektu, zachwyca. To mocne nawiązanie na otwarcie.
Reinterpretacja "The Doomed" projektu A Perfect Circle to popis magicznego głosu Yvette - delikatnego, a zarazem silnego i charyzmatycznego. Słychać w nim pewną magię, trudny do uchwycenia cień melancholii, zadumy, a zarazem wigoru i dynamizmu.
Album zawiera także instrumentalną wersję "Necromancera" oraz remix Peta Burnsa z Kill Shelter. Wersja Burnsa całkowicie transformuje oryginał, nadając mu drapieżne, industrialne brzmienie, ocierające się nawet o dark electro czy noise. Brzmi to całkowicie fantastycznie, elektronika prowadzi tutaj całość, a tempo i bit są mocne, wyraziste i pełnokrwiste. Bardzo przypadła mi do gustu ta wersja, brawo.
Klip, o którym wspomniałam na początku, to arcydzieło - mistyczne, teatralne, trochę przywodzące na myśl wczesne produkcje Kate Bush, trochę sceniczną manierę Piny Bausch - zrobił na mnie potężne wrażenie swoim mistycyzmem i pięknem. Polecam całość.

Vaselyne, utworzone w 2011 roku, to współpraca holenderskiej wokalistki i autorki tekstów Yvette Winkler oraz muzyka i producenta Franka Weyziga. Pod wpływem zespołów takich jak Porcupine Tree i Blackfield, Vaselyne oferuje inteligentny rock ambientowo-alternatywny.. Yvette Winkler, współzałożycielka "Sea of Souls" (2006), i Frank Weyzig, znany ze współpracy z "Clan of Xymox" i "Born For Bliss," przynoszą swoje doświadczenie do Vaselyne. Dyskografia Vaselyne obejmuje cztery albumy wydane przez niemiecką wytwórnię Echozone. Po przerwie w 2018 roku przyczynili się do albumu Textbeak'a. W 2022 roku wydali single "Devil World" i "Breathe." Podpisani z COP International w 2021 roku, Vaselyne wydali "The Winter EP," a następnie "Here to Begin" i "Shame" EP w 2022 roku. Ich pełny album "The Sea Says" ukazał się w czerwcu 2022 roku. Album zawiera współprace z artystami takimi jak Lynette Cerezo, Searmanas, John Fryer i Michael Aliani. W maju 2023 roku wydali "Under your Skin." Obecnie Vaselyne pracuje nad swoim nowym albumem, zwiastując go EP-ką "Necromancer," zawierającą remiks autorstwa Kill Sheltera oraz teledysk wyreżyserowany przez Dennisa Overeema.

1.Necromancer 
2.The Doomed (A Perfect Circle cover) 
3.Necromancer (Instrumental) 
4.Necromancer (Kill Shelter Remix) 

Release date: 06.10.2023
Label: COP International

FB: https://www.facebook.com/vaselynemusic
IG: https://www.instagram.com/vaselynemusic
Video: https://www.youtube.com/watch?v=HOfzDYWKlPA
Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2024-02-12 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: