AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wywiad z HER OWN WORLD


Czytano: 1327 razy


HER OWN WORLD – polski projekt założony w Szczecinie działa coraz prężniej. Niesamowite koncerty, genialna muzyka i spektakularne show – biorąc pod uwagę, że nowe utwory już w drodze, czas był najwyższy aby wziąć muzyków na spytki. O koncertach, komponowaniu i najbliższych planach
 

Hej, przede wszystkim wielkie dzięki, że znaleźliście chwilę czasu na rozmowę. Jestem, można powiedzieć, świeżo po Waszym występie na Prague Gothic Treffen i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Jak podobało Wam się na festiwalu i jak czujecie się po występie przed praską publicznością?
HER OWN WORLD: Witaj, również dziękujemy za możliwość pojawienia się w serwisie AlterNation, to dla nas duże wyróżnienie.
Nasz koncert podczas festiwalu PGT wspominamy na prawdę wspaniale. Zaczynając od doskonałej organizacji, poprzez dopisującą frekwencję pod sceną, a na pochwałach po udanym występie kończąc. Grało się nam wspaniale i mogliśmy przetestować nasze nowe show na żywym organizmie. Było to dla nas duże wyzwanie logistyczne, bo tłukliśmy się pociągiem z całym sprzętem, ale totalnie było warto. Poznaliśmy wielu wspaniałych artystów osobiście, a z zespołem Kaelan Mikla się nawet zaprzyjaźniliśmy. 

Koncert to była nie tylko muzyka czy wokal, ale też spektakularny show. Czy możecie opowiedzieć trochę o Waszej koncepcji grania na żywo, jak przygotowujecie się do występu?
HER OWN WORLD Widzisz, od początku przyjęliśmy za pewnik, że występ to nie tylko część muzyczna. W dzisiejszych czasach odbiorca koncertu wymaga szczególnego traktowania jakim jest dostarczanie mu również innych emocji i wrażeń. Było to dla nas wręcz naturalne. Ciągle dopieszczamy nasze show by z koncertu na koncert było jeszcze lepsze. Nie chcemy być zwyczajni, sztampowi. Pragniemy dać z siebie więcej by finalnie to właśnie widz miał poczucie, że kasa wydana na bramce była totalnie warta tego co zobaczył. To samo tyczy się oprawy wizualnej w grafikach czy teledyskach naszego zespołu. Reasumując, muzyka jest ważna, ale potrzeba jest jej również estetyczna oprawa.

W Waszych koncertach dużo jest teatralności – jaka jest Wasza koncepcja kontaktu z publicznością podczas występów, czym są dla Was występy na żywo?
HER OWN WORLD
Jest dużo teatralności, ale właściwie czy nie każdy koncert taki jest? Artysta wychodząc na scenę musi przyjąć jakąś rolę, by w rezultacie osiągnąć swój cel. Dla nas celem jest wciągnięcie ludzi w nasze historie, w nasz świat. Gdybyśmy sami nie byli autentyczni na scenie, cały plan spaliłby na panewce, a publiczność jest inteligentna. Nie da sobie wcisnąć kitu. Dla nas każdy występ jest na serio, co nie znaczy, że sami nie mamy z tego fun'u. Będąc jacy jesteśmy bawimy się na scenie doskonale. Czujemy, że się uzupełniamy i mentalnie wspieramy. 

Czy miewacie jeszcze tremę?
HER OWN WORLD
Oczywiście. I to się raczej nigdy nie zmieni. Kiedy Ci zależy, chcesz żeby wszystko wypadło jak najlepiej, to jednak zawsze jest ten stres. Trema jest dobra.

Skąd narodził się pomysł na HER OWN WORLD, jak się wszystko zaczęło?
HER OWN WORLD
Yu razem z Ad-X'em z nudów zrobili razem jeden utwór 'Happiness Imperative'. Stwierdzili, że jest to mega spoko i po prostu pociągnęli dalej temat. Potem doszedł kawałek 'Stalker Girl', znajome bandy porobiły remixy i tak powstała pierwsza EP'ka 'A different kind of reality'. Samą nazwę zespołu wymyśliła Yu (wokalistka bandu) wiele lat temu jeszcze zanim zespół naprawdę zaczął istnieć. Miała być tylko skrótem H.O.W. jednak z biegiem czasu okazało się, że nie jest to najlepsza nazwa by zespół był widoczny w Internecie i serwisach streamingujących, to też wróciliśmy do nazwy, która jest rozwinięciem skrótu. Już na samym początku do składu dołączyła Louve, performerka i stylistka zespołu, a niedawno za gitarą elektryczną pojawił się Shai. Na chwilę obecną uważamy, że zespół jest kompletny i w 4 możemy śmiało działać dalej. Jakoś w zeszłym roku podpisaliśmy również kontrakt z niemiecką wytwórnią darkTunes, która zajmuje się dystrybucją muzyki i promocją zespołu.

Wśród Waszych inspiracji ciężko nie dopatrzyć się powiązań z The Birthday Massacre – świetny cover "Walking with Strangers" to tylko mała wskazówka. Jakie są Wasze inne inspiracje do tworzenia muzyki?
HER OWN WORLD
Bardzo się cieszymy, że cover przypadł Ci do gustu! Tak naprawdę podczas komponowania nie myślimy o tym czy zainspirować się tym zespołem czy innym. Myślę, że jeśli Ty i inni dopatrują się jakiś powiązań, to dzieje się to totalnie podprogowo. Przez wiele lat każdy z nas słuchał różnych zespołów po tysiące razy, więc możliwe, że ta czy inna stylistyka będzie zbliżona. Jednak staramy się bardzo, by jednak to co robimy było nasze, było autentyczne. Nie chcemy nikogo udawać, jesteśmy sobą i mamy nadzieję, że publiczność również to zauważy:)

Podczas pracy nad Waszym nowym singlem 'Guarding Angel' współpracowaliście z Wojtkiem Królem (Egoist, Clicks) – jak przebiegała współpraca? Wiem, że powstało też video do tego kawałka – możecie uchylić rąbka tajemnicy?
HER OWN WORLD Ha! W tajemnicy powiemy, że praca nad tym utworem zajęła... około 7 lat. Najpierw Ad-X zrobił sam utwór, potem Kroolik napisał tekst i dograł wstępne wokale. Wkrótce panowie mieli nieco zapału na wspólny projekt, a potem umarło... Następnie, kilka lat później Yu odgrzebała tę piosenkę i stwierdziła, że utwór jest świetny, że trzeba coś z nim zrobić. Kawałek przeszedł 'gruntowny remont'. Dostał nowy aranż, gitary, doszły żeńskie wokale i... tak właśnie powstał ten utwór. Gdy HER OWN WORLD wzięło utwór na tapet to poszło już błyskawicznie. Udało się dogadać z Wojciechem by przyjechał do nas do Szczecina nakręcić jeszcze klip do utworu i singiel gotowy. Współpraca z Kroolikiem zarówno nad utworem jak i wideo była czystą przyjemnością bo jesteśmy kumplami.

Czy planujecie jakieś dalsze koncerty na żywo? Gdzie w najbliższym czasie będzie można Was zobaczyć?
HER OWN WORLD
Najbliższy koncert na którym będziecie mogli nas zobaczyć to 01.10.22 w Legnicy. Zagramy razem z H.EXE, As Night Falls i Konstelacjami. Tydzień później (07.10.22) gramy na festiwalu SchattenWelt w Wiedniu w Austrii. Mamy jeszcze kilka koncertów do ogłoszenia, ale wszystko jest jeszcze w fazie dogadywań, dlatego zapraszamy wszystkich do obserwowania nas na facebooku oraz na instagramie

Czy pracujecie obecnie nad nową muzyką?
HER OWN WORLD
Jak najbardziej. Long play jest już skończony, czeka na wydanie (już na początku przyszłego roku) i powoli komponujemy piosenki na kolejny krążek. A już w 4.11.22 wydajemy kolejny singiel 'Jessie', który ma w tle prawdziwą, dramatyczną w skutkach historię z Poznania. Zbrodnia? Samobójstwo? Tego nie potrafią ustalić nawet lokalne władze. Zapraszamy na nasze kanały społecznościowe i bandcamp, a nowy teledysk pojawi się na kanale YouTube naszej wytwórni darkTunes.
Dzięki za poświęcony czas!
HER OWN WORLD Nie ma sprawy. Zawsze chętnie odpowiemy na kilka pytań. Dziękujemy.
https://www.instagram.com/herownworld_official/
https://www.facebook.com/herownworldband
https://herownworld.bandcamp.com/
https://linktr.ee/herownworld
 
Autor:
Data dodania: 2022-09-29 / Wywiady
Najnowsze komentarze: