AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wywiad z Mikkelem B. Jakobsenenem - The Foreign Resort


Czytano: 831 razy


Donoszę z przyjemnością, że The Foreign Resort wracają do gry. W piątek 15 marca ukaze sie ich nowy singiel "Resound" i pozwólcie mi powiedziec - to jest naprawde rewelacyjny kawałek. Zresztą od TFR nie oczekiwałabym niczego innego.  W związku z tym wydawnictwem Mikkel B. Jakobsen - frontman zespołu zgodził się opowiedzieć trochę o nowym singlu i planach na nadchodzące miesiące. 

"Resound" – Wasz nowy singiel, ujrzy światło dzienne już w najbliższy piątek 15 marca. Muszę przyznać, ze to naprawdę rewelacyjny kawałek, energetyczny;  elektronika genialnie współpracuje tutaj z fenomenanym wręcz basem.  Twój wokal też jest w formie. Jak sam stwierdziłeś – to jest optymistyczna piosenka – dla odmiany, jak dla Was klimat, sam przyznasz,  troche niespotykany. Jak powstał ten utwór i co go zainspirowało?

Dziękuję bardzo za miłe słowa. Tak, "Resound" wydaje się być The Foreign Resort w imprezowym nastroju. Melodie po prostu wpadły mi do głowy, jak to zwykle bywa z natchnieniem. Właściwie to trochę mnie to zmartwiło, bo jestem wielkim fanem melancholii i wolę mieć brzmiało mrocznie i ponuro. Ale zdecydowaliśmy się na to, a gra na perkusji Alioschy oraz dodatkowe talerze tamburynu i disco na końcu utworu sprawiły, że była to piosenka totalnie wesoła, taneczna, przy której graniu świetnie się bawiliśmy Tekst jest osobisty. Jestem teraz w dobrym miejscu, po tym, jak przeszedłem trudny okres w ciągu ostatnich kilku lat.

Utwór miksował Francesco Giuliano (HAPAX) – jak przebiegała wspołpraca?
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Franzem! Kiedy w 2022 roku koncertowaliśmy z HAPAX w Ameryce Północnej, bardzo dobrze się z nimi dogadywaliśmy i w pewnym momencie rozmowy (było w trasie, więc wszystko jest niejasne) Franz powiedział, że chciałby pracować z nami nad naszym kolejnym albumem. Dostrzegł ogromny potencjał w naszych występach na żywo, wnosząc tę energię do nagrania. Kiedy zaczęliśmy nagrywać piosenki na nasz kolejny album, skontaktowaliśmy się z Franzem. Zrobił "szkicowy miks" singla "Overturn", który wydaliśmy w październiku 2022 r., a ten szybki miks już wyniósł piosenkę na nowy poziom. Franz jest niezwykle utalentowany w miksowaniu i masteringu. Dodaj do tego bardzo dobre relacje i komunikację, jakie mamy, a otrzymasz składniki na niesamowity album.

 Co przedstawia zdjęcie na wideo – biżuteria, rtęć, odbicie kropel wody, krople wody na szkle, lustrze? Intrygujące musze przyznać.  Kto wykonal zdjęcie?
Zdjęcie wykonała niezwykle utalentowana Megan Amalie Richter z Vancouver w Kanadzie. Megan zrobiła zdjęcie w Japonii w 2018 roku. To kropelki wody, które zebrały się na szczycie akwarium w tokijskim barze. Miał szklany blat, ale miał też lustrzany tył. Zasadniczo jest to wiązka kropel wody zbierających się na górze i odbijających się, jednocześnie odbijających oświetlenie.

Czy singiel zapowiada nowy album? Jesli tak, to kiedy możemy go wyglądać?
Ten singiel rzeczywiście zapowiada nadchodzący album. Jednak minie trochę czasu, zanim będziemy mogli wydać album, więc robimy następną najlepszą rzecz, czyli wypuszczamy single przez cały 2024 rok, a potem, miejmy nadzieję, będziemy mogli zaprezentować pełny album na jednej lub drugiej stronie nowego rok. W tej chwili mamy 11 nowych utworów, niektóre nagrane, niektóre częściowo nagrane, a niektóre nadal w wersji demo.

Niedługo znow ruszacie w trasę – pod koniec kwietnia we Włoszech, pózniej WGT i Niemcy – czego możemy sie spodziewać na tych koncertach? Czy zaprezentujecie nowy materiał?
Kontynuując rozmowę o albumie: Tak, będziemy wykonywać nowe piosenki przez cały rok. Zarówno utwory wydane jako single, jak i inny nowy materiał, który znajdzie się na albumie. Setlisty nigdy nie są ustalone, więc myślę, że dokładnie zobaczymy, które utwory zostaną zagrane. Ale nie możemy się już doczekać, żeby zagrać dla Was nasze nowe piosenki, więc na pewno tak się stanie.

Jakieś inne wieści z The Foreign Resort, którymi chciałbyś się podzielić?
Hmmm, cóż, tak jak piszesz, przygotowujemy się do występów. Ostatnio było trochę cicho, więc planujemy trasę po Europie rozpoczynającą się jesienią 2024 roku. Wiele niemieckich miast, ale także Francja, Włochy, Hiszpania i wszędzie tam, gdzie ludzie chcieliby, żebyśmy przyszli i zagrali.

Dziękuję bardzo!


photo credit: Jaysen, @secretplaygroundphoto

‘RESOUND’ data wydania: 15 marca 2024 Artoffact Records - https://theforeignresort.bandcamp.com
Odsłuch:  - https://www.theforeignresort.com/links
Trasa 2024
www.theforeignresort.com/showstickets
Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2024-03-13 / Wywiady
Najnowsze komentarze: