AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wywiad z Shannon Hemmett – LEATHERS, ACTORS


Czytano: 4934 razy


Galerie:

Shannon to jedna z najbardziej wszechstronnych artystek, jakie miałam przyjemność poznać. Klawisze i wokal w kanadyjskim zespole postpunkowym ACTORS, piosenkarka i kompozytorka w swoim własnym projekcie LEATHERS, fotografka, grafik i tatuażystka...niezwykle kreatywna, napędzana kofeiną, sztuką i optymizmem, tworzy własne światy, które odbijają  jej indywidualną estetykę i wysublimowane dźwięki, które komponuje. Na dniach ukaże się jej nowy singiel "Restless" (premiera 11 czerwca 2021) tak więc korzystając  z okazji zadałam Shannon kilka pytań o jej inspiracje, o to, co w ogóle przywiodło ją do muzyki i jak to jest grać na żywo....

Karo Kratochwil (Alternation): Witaj Shannon, dziękuję że znalazłaś czas na udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Przede wszystkim chciałam Ci pogratulować wydania "Phantom Heart". To naprawdę wyjątkowy utwór – zarówno energetyczny, jak i kruchy, ma w sobie nieco melancholijny klimat. Gdybyś miała opisać muzykę LEATHERS, co byś powiedziała?

Shannon: Dziękuję! Lubię eksplorować kontrasty światło i cień. Czuję, że LEATHERS istnieje w przestrzeni pomiędzy fantazją a rzeczywistością, gdzie nie ma pewności, czy się obudzisz, czy śnisz. LEATHERS to całkowicie moje dziecko.

ALTERNATION: Co sprawiło, że zdecydowałaś się stworzyć swój własny projekt?

Shannon: Uwielbiam śpiewać, a LEATHERS sprawia, że mój własny wokal jest na pierwszym planie. LEATHERS to silną estetykę wizualną i jako artystce daje mi  możliwość stworzenia wizualnego krajobrazu na równi z muzyką.

ALTERNATION: Czym różni się to, co robisz w Leathers, od pracy w Actors?

Shannon: Jestem zaangażowana w  sprawy Actors na co dzień, więc prawdopodobnie nie ma tutaj jakiejś większej różnicy, ale Actors jest miejscem wypowiedzi Jasona, a Leathers są tylko moje.

ALTERNATION: Skoro mamy okazję porozmawiać po raz pierwszy, chciałam zapytać, co skłoniło Cię do tworzenia do muzyki?

Shannon: Grałam na różnych instrumentach w szkole podstawowej; saksofon, gitara, klawisze i perkusja, ale do zespołu dołączyłam znacznie później. Zawsze lubiłam śpiewać, ale  jeśli chodzi o mój głos, nie byłam zbyt pewna siebie. Kiedy po raz pierwszy spotkałam mojego kolegę z zespołu Actors, Jasona, zachęcił mnie do śpiewania i stopniowo nabrałam odwagi w tej kwestii.

ALTERNATION: Wiem, że zajmujesz się również tatuażami i rysowaniem? Czy mogłabyś mi powiedzieć, co sprawiło, ze zajęłaś si e tym zawodowo? Skąd czerpiesz inspiracje?

Shannon: Pracowałam jako fotografka i graficzka przez ponad dekadę, zanim przerzuciłam się na tatuowanie. Kiedy Actors zaczęli regularnie koncertować, musiałam znaleźć pracę, która miałaby elastyczny harmonogram, a także pozwalała na tournée/podróże. Tatuowałam się i interesowałam sztuką odkąd byłam nastolatką tak więc była to dla mnie naturalna droga rozwoju. Styl moich tatuaży nosi znamiona pop-art, lubię bogate projekty z dużą ilością czerni i odważnych kolorów. Inspirują mnie artyści tacy jak Roy Lichtenstein i Patrick Nagel 

ALTERNATION: Gdybyś miała wymienić rzeczy, które dodają Ci energii i motywują do pozostania kreatywną  i zaangażowaną w tak wiele rzeczy, co by to były?

Shannon: Kofeina! Kawa! Ha ha. Pracuję cały czas nad swoimi różnymi projektami, nie ma dni wolnych, ale ja to lubię. Wieczorami staram się odpoczywać, tak aby naładować baterie. Podczas COVID znalazłam wiele filmów i inspiracji w filmach Williama Freidkina, Davida Lyncha i Nicolasa Windinga Refna. Niezwykle inspirujący jest również społeczny aspekt pracy z innymi ludźmi w sztuce i muzyce. Możemy wiele osiągnąć, łącząc siły i wspierając się nawzajem.

ALTERNATION: Leathers to także bardzo piękna estetyka, którą osobiście bardzo z Tobą kojarzę. Czy uważasz, że wizualna strona wydań muzycznych jest również ważna? Także w kontekście występów na żywo?

Shannon: To bardzo ważne, zawsze doceniałam zespoły których estetyka dobrze komponuje się z ich brzmieniem. Dla mnie ekscytujące jest rozwijanie Leathers na wielu płaszczyznach (muzyka, fotografia, wideo, pisanie, osobisty styl itp.). W scenerii na żywo wygląd zespołu lub prezentacja sceniczna może stworzyć niezapomnianą atmosferę lub nastrój.

ALTERNATION: Widziałam Cię dwa lata temu, jak występowałeś z podczas występów w Actors (pomyśleć, ze to było tak dawno temu, cala sprawa z Covid sprawia, że wydaje się jakby to było wczoraj) Co myślisz o występach na żywo?

Shannon: To był dobry koncert|! Poczuliśmy tyle miłości od naszych polskich fanów. Oczywiście tęsknię za graniem na żywo, ale na horyzoncie jest nadzieja na koncerty. Jeśli ograniczenia będą nadal luzowane, ACTORS będą koncertować na całym świecie tej jesieni.

ALTERNATION: Co widzisz dla siebie w przyszłości? Wydaje się, że jest przyszłość jest bardziej niepewna niż kiedykolwiek… Czy planujecie jakieś koncerty z udziałem LEATHERS?

Shannon: Jeśli nadchodzące koncerty z ACTORS zostaną przełożone, będziemy nadal pracować nad nową muzyką i sztuką w domu, dopóki nie wrócimy w trasę. W tej chwili nie planujemy koncertów dla LEATHERS, ale przyszłość rysuje się w jasnych barwach.

ALTERNATION: Bardzo dziękuję za poświęcony czas

http://www.leatherstheband.com/
https://leathers.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/leathersmusic/
Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2021-06-07 / Artykuły
Najnowsze komentarze: