AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Zeitgeist Zero
Dyskografia:

Zeitgeist Zero
Zeitgeist Zero
Kraj:
Anglia / United Kingdom

Data powstania:
2000

Gatunek muzyczny:
alternative, deathrock, goth, Gothic, rock

WWW:
http://www.zeitgeistzero.co.uk
http://www.myspace.com/zeitgeistzero

Skład zespołu:

Teresa Dead - Wokal
Corin Zero - Gitara, syntezatory
Bex Noire - Gitara bassowa, wokal
James Grave - Syntezatory, wokal

Biografia:

Zeitgeist Zero to jak twierdzą sami muzycy, eklektyczna mieszanka zróżnicowanych wpływów muzycznych, która łączy elektronikę z brzmieniem gitar i pozostawia sporo miejsca na elementy melodyjnego fortepianu z namiętnymi wokalizami. Zespół powstał w późnych latach 90tych dzięki Teresie i Corinowi. W grudniu 2000 młoda brytyjska grupa z Leeds (podobnie jak Sisters of Mercy) wydała swoje pierwsze demo "Coping Mechanism". Na początku roku 2003 do Zeitgeist Zero dołączył nowy klawiszowiec - Kerry. Debiutancki koncert zespół dał w marcu 2003 w klubie The Primrose w rodzinnym Leeds. Jednakże ich pierwszy występ na festiwalu, miał miejsce w Nottingham Rock City na Dark Salvation 2, w czerwcu 2004.

Na przestrzeni wielu lat, utwory Zeitgeist Zero pojawiały się kompilacjach takich jak "Dark Salvation - Volume 1" (czerwiec 2004) lub na składankach magazynów Sonic Seducer, Zillo i Kaleidoscope. Album "Zeitgeist Zero", którego producentem był sam zespół został wydany w 2005 roku i wydany pod kolorami wytwórni Resurrection Records. Brytyjczycy udzielali wywiadów takim magazynom jak "The Mick-Issue 15", "Zillo", "Kaleidoscope", "Unscene" i "The Worst Magazine". W kwietniu 2005 wzięli udział w festiwalu Beyond The Veil III w Leeds a w kilka miesięcy później przejęli rolę supportu Killing Miranda i The Last Dance.

W tym roku fani tej undergroundowej Brytyjskiej grupy mieli okazję podziwiać ją na scenie niemieckiego festiwalu Wave Gotik Treffen. Teraz Zeitgeist Zero zajmuje się komponowaniem materiału na drugi album.