AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Clan of Xymox - In Love We Trust


Czytano: 4497 razy

70%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

W piosence tytułowej ostatniej płyty Clan of Xymox "In Love We Trust" słyszymy charakterystyczne dla tego zespołu brzmienie gitary, jednakże wyraźnie widać, że zespół coraz bardziej oddala się w strone elektroniki.
"Emily" jest typowo elektroniczną, można spokojnie powiedzieć, że wręcz taneczną piosenką, nieskomplikowaną, szybko wpadającą w ucho (i na dłużej zostająca w pamięci, tak, że się chodzi i nuci pod nosem).
W "Love got lost" przyłapałam Ronny'ego na niezbyt miłym dla ucha fałszowaniu, którego nie zamaskował gotycko zawodzący głos. Pioseneczka (inaczej tego nie nazwę) do której się nie przekonałam, nawet po kilku dobrych miesiącach słuchania tej płyty. Dużo ciekawsza aranżacyjnie i wokalnie jest "On a Mission". Bardzo dobra jest "Morning Glow", smętna, ale szybko wpada w ucho, idealna do poduszki - świetnie wycisza, uspokaja. A dźwięki w tej piosence momentami przypominają mi i-dosery.
"Desdemona" to zaczynająca się gitarą piosenka, zachowana można powiedzieć w starym stylu COX, nie nafaszerowana przesadnie elektroniką. Kojarzy mi się ze starymi płytami Xymox.
"Hail Mary" to kolejny urzekający utwór, co prawda, nie padłam na kolana pod jego wpływem od razu, stopniowo się do niego przekonywałam, i z czasem stał się jednym z faworytów na tej płycie.
Natomiast przy słuchaniu "Judas" dostaję gęsiej skórki - taka pozytywna reakcja na muzykę, która do mnie trafia i doprowadza każdym nerwem do stanu upojenia. Zdecydowanie jest to moja ulubiona piosenka na "In Love We Trust", jak dla mnie jest perfekcyjna - klimatyczna, muzycznie spójna, nie ma niedociągnięć i ma "to coś".
"Sea of doubt" jest kolejnym smętnym, głodnym kawałkiem, moim zdaniem zrobiona jak na siłę, wstawiona chyba tylko po to, żeby zapełnić track listę. Męcząca i denerwująca, a przy dłuższym jej słuchaniu mam morze wątpliwości po co ją na krążku umieszczono.
Ogólnie "In Love We Trust" oceniam pozytywnie, jest tu kilka perełek.
Okładka - ciekawa, zastanawiająca, zachęcająca do zapoznania się z zawartością.

TrackListing:
01. Emily
02. Hail Mary
03. Desdemona
04. Judas
05. In Love We Trust
06. Sea Of Doubt
07. Morning Glow
08. Home Sweet Home
09. Love Got Lost
10. On A Mission
Autor:
Tłumacz: goth4you
Data dodania: 2010-09-09 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: