AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Clan of Xymox - There's No Tomorrow


Czytano: 11297 razy

80%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

No i tu mamy prawie 45 minut Clan of Xymox. 6 x There’s no Tomorrow + dwa dodatkowe utworki. Zasadniczo EP’ka ta nie potrzebuje tych dodatkowych dwóch utworów, ale skoro zespół juz tak zdecydował, to czemu nie ;).
Nie potrzebuje ich, bo 6 wersji tytułowego kawałka radzi sobie doskonale i bez nich. Na początku mamy wersje albumową – osadzona na mocnym bicie, bardzo taneczna i wpadająca w ucho. Do klubów jednak bardziej pasuje wersja „club” – doskonale zmixowana... doskonale, pewnie dlatego, ze zajął się tym sam Ronny Moorings. Kolejna wersja, „Frozen” jest juz niestety gorsza – zbyt monotonna i za długa – jest to chyba najsłabszy punkt całej tej EP’ki. Najlepiej, co moze być dla niektórych bardziej patriotycznie nastawionych czytelników być powodem do dumy, wypada remix w wykonaniu Fading Colours – dynamicznie, z pomysłem i interesująco. Nic dodać, nic ująć.
Run Level zrobił dobrą robotę i w sumie nie ma się do czego przyczepić - kawałek ten jest stylizowany chyba na lata 80’te i całkiem nieźle im się udało. Radiówka z kolei w zasadzie jest tylko ściętą wersją oryginału, bez specjalnych ulepszeń. Pozostałe dwa utwory to „Courageous”, interesujący, ale bez rewolucji i „The Second Time” wyraźnie zbliżony do wczesnych dokonań CoX.
Całość uzupełniona fragmentami dialogu z „Bitter Moon” Romana Polańskiego i bardziej niz zwykle przygnębiającymi tekstami Ronniego. Bardzo staranna i dopracowana EP’ka.

1. There's No Tomorrow (Album)
2. Courageous (Album Version)
3. The Second Time (Exclusive)
4. There's No Tomorrow (Frozen)
5. There's No Tomorrow (Fading)
6. There's No Tomorrow (Run Level)
7. There's No Tomorrow (Club)
8. There's No Tomorrow (Radio)
Autor:
Tłumacz: Nihil
Data dodania: 2005-10-09 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: