AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Adam X
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Adam X
Adam Mitchell

Adam X
Adam X

Kraj:
USA

Data powstania:
1990

Gatunek muzyczny:
electro-industrial, electronic, industrial, Rhythmic Noise, techno

WWW:
http://www.djadamx.com
https://www.facebook.com/AdamXsonicgroove

Skład zespołu:

Adam Mitchell

Biografia:

Brzmienie Adam’a X najlepiej można opisać jako ciężkie, zainspirowane przez EBM i industrial taneczne techno i elektro. Adam X przenika, edukuje i wpływa na swoich słuchaczy przez prawdziwą energię, nieraz czerpiąc z mrocznych i seksualnych tematów, wykorzystując biegle medium muzyki elektronicznej którą to umiejętność posiadł dzięki swojej bogatej karierze.

Adam rozpoczynał swój okres twórczy w Nowym Jorku na początku lat 90-tych – w okresie pączkującej muzyki zwykłych ludzi i kultury klubowej, do której rozwoju sam się przyczynił. Śledząc okres dorastania sztuki graffiti, podziemnej sceny muzycznej i elektronicznej kreatywności w późnych latach 80-tych, Adam X i jego brat Frankie Bones odnaleźli swoją drogę do nowego i rozwijającego się wówczas gatunku – techno. Mniej więcej w tym okresie Adam X i jego brat również brali udział w seriach podziemnych imprez w opuszczonych magazynach, z których najbardziej znane to legendarne 'Storm Raves,' w których brali udział również tacy wschodzący artyści jak Sven Vath, Richie Hawtin, Damon Wild i Lenny Dee. Często mówi się że wydarzenie spod znaku techno w Stanach Zjednoczonych nie może być rozpatrywane jako 'oficjalne' bez obecności w składzie jednego z tych dwóch ludzi.

W swojej karierze, Adam X występował obok takich artystów jak: Aphex Twin, Surgeon i Joey Beltram, z czasem udało mu się grać również z Terence Fixmer/Douglas i Andrew Weatherall.