AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Orphx
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Orphx
Forms of Hands 2011 - May 7 / 11 - Marl, Germany. Christina Sealey, Rich Oddie

Orphx
WGT, Lipsk, 2015. Christina Sealey, Rich Oddie,

Kraj:
Kanada / Canada

Data powstania:
1993

Gatunek muzyczny:
electronic, experimental, industrial, noise, Rhythmic Noise

WWW:
http://orphx.com/
https://www.facebook.com/orphx/timeline?ref=page_internal

Skład zespołu:

Rich Oddie - kompozytor, producent muzyki techno, industrial i eksperymentalnej elektroniki, syntezatory 
Christina Sealey - kompozytor, syntezatory

Były muzyk zespołu: Aron West


Biografia:

Przez ponad dwie dekady, Orphx tworzy niepowtarzalną fuzję eksperymentów elektroakustycznych i dynamicznej muzyki tanecznej.
Korzystając z bogactwa syntezatorów, samplerów, układów ze sprzężeniem zwrotnym oraz różnych instrumentów domowej roboty, Orphx łączy estetykę eksperymentalnej muzyki industrialnej z hipnotycznym techno, electro i dub.

Orphx rozpoczął działalność w 1993 roku w Dundas, Kanadzie, jako trio w składzie Rich Oddie, Aron West i Christina Sealey. Oddie i West założyli wytwórnię Xcreteria która to była wydawcą muzyki Orphx, Antiform oraz innych pokrewnych  grup. W 1995 roku West opuścił zespół celem realizacji projektu Tropism we współpracy z Johnnym Dark i Orphx. Od tego czasu datuje się współpraca studyjna z Westa z Rich Oddie oraz przy nagraniach oraz występach scenicznych z Christiną Sealey.

Orphx zyskał znaczne międzynarodowe uznanie współpracującz takimi europejskim wytwórniami: Hands, Ant-Zen, Hymen, Ad Noiseam i Zhark w ramach tzw. sceny „rhythm noise”.
Oddie i Sealey występowali w wielu krajach na całym świecie, łącząc muzykę z oryginalnymi  wideo, które eksplorowały tematy konfliktów społeczno-psychologicznych oraz władzy i oporu wobec jej.
Każde wydawnictwo to badanie powyższych zagadnień z różnych punktów widzenia i różnych podejść do dźwięków, od minimalistycznych po bezwzględny rytm i hałas.