AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Christ Vs. Warhol
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Christ Vs. Warhol
Christ vs Warhol

Christ Vs. Warhol
Christ vs Warhol

Kraj:
USA

Data powstania:
2009

Gatunek muzyczny:
deathrock, post-punk

WWW:
https://www.facebook.com/christvswarhol/
https://christvswarhol.bandcamp.com/

Skład zespołu:

Eveghost - wokal
Steven James - gitary/ wokal
Marzia Rangel - bas
Robert Sullen - perkusja

Biografia:

Nie wszystko dobrze się układa w Los Angeles: poza perfekcyjnie strzyżonymi trawnikami i budynkami z prefabrykatów, pomiędzy korporacyjnym szumem medialnym i reklamami farmaceutyków, poza operacjami plastycznymi i samoopalaczem, narasta poczucie niepokoju, sączące się tuż pod powierzchnią, zagrażające naruszeniem delikatnej równowagi pomiędzy sztucznością a apatią, gdzieś na tej osi, aby zesłać całą fasadę ku upadkowi, na zasłużone zapomnienie. To właśnie klimat, który towarzyszył narodzinom Christ vs. Warhol - bunt prosto ze szkoły sztuki z gitarami na miejscu broni. 

Prowadzony przez duchowego syrena Eveghost (ex-Scarlet’s Remains i Purnama), Christ vs. Warhol nabiera barw dzięki brzmieniu szalonych, wirujących gitar Stevena James'a (ex-Scarlet's Remains/Faith & The Muse, obecnie The Deadfly Ensemble] do tego prowadzony jest przez eklektyczne, kanciaste linie basu Marzia Rangel (ex-Scarlet's Remains/Faith & The Muse obecnie The Deadfly Ensemble), z bębnami, które wstrząsają, a które zapewnia Robert Sullen z Sullen Serenade.

Debiut grupy z 2010 "Dissent", łączy wrażliwość post-punk z anarchistycznym zapałem, z tekstami obejmującymi zarówno ostre, polityczne przesłanie, aż po subtelnie osobiste, które są znakiem rozpoznawczym dla muzyki i niespożytej energii Christ vs. Warhol. Album nagrał i zmiksował przełomowy William Faith (Faith & The Muse) w swoim Zone 0 studio w Los Angeles, "Dissent" prezentuje wyraźny, dynamiczny styl Christ vs. Warhol i ich wyjątkową estetykę brzmienia przeznaczoną na pierwszą linię, w świecie, który potrzebuje pobudki...