AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Whispers In The Shadow
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Whispers In The Shadow
Whispers In The Shadow na Nocturnal Culture Night 2015

Whispers In The Shadow
Whispers In The Shadow na Nocturnal Culture Night 2015

Kraj:
Austria

Data powstania:
1996-04

Gatunek muzyczny:
alternative, alternative rock, darkwave, Gothic Rock

WWW:
http://www.whispersintheshadow.com/
https://web.facebook.com/WhispersInTheShadow/

Skład zespołu:

Ashley Dayour
Fork
Curt Benes
Martin Gutmann


Byli członkowie:
Reinhard Schwarzinger
Martin Acid Lazy Schulz
Alex Kuehmayer
 

Biografia:

Whispers In The Shadow rozpoczął swoje istnienie jako solowy projekt, założony przez Ashleya Dayour'a, wokalistę i gitarzystę znanego także z zespołów L'Âme Immortelle i Veneno para las Hadas w 1996.
Zespół bardzo szybko przekształcił się w grupę o pełnym składzie i rozpoczęto przygotowania materiału na pierwszy album, który ujrzał światło dzienne w 1997 o tytule "Laudanum" (1997).

Dwa lata później debiutancki materiał został wsparty przez drugi krążek "November". Pierwsze płyty zespołu noszą ślady inspiracji zespołem The Cure, a w szczególności materiałem z "Pornography".

W 2000 zespół wydaje trzeci album "A taste of decay" który był początkiem czegoś nowego w brzmieniu zespołu. Płyta brzmi bardziej rockowo.

Rok później, kolejny album "Permament Illusions" ukazał kolejną zmianę brzmienia, daleką od gotycko rockowych korzeni. Psychodeliczne i progresywne zespoły takie jak Pink Floyd stały się nową inspiracją do tworzenia dla muzyków z Whispers In The Shadow.

Po europejskiej trasie zespół wydał swój pierwszy album live "Everything you knew was wrong" (2001). Po sześcioletniej przerwie, w 2007 Whispers In The Shadow powrócił z albumem live, zatytułowanym "A-Cold-Night", który zawierał nowe wersje materiału z poprzednich albumów oraz utwory bonusowe.

W 2008 ukazał się piąty studyjny album zespołu "Into the arms of chaos". Album ten był wyznacznikiem nowego początku. Produkcją zajął się John.A. Rivers, znany ze współpracy z zespołami takimi jak The Chameleons, Clan of Xymox, Love and Rockets, Dead Can Dance czy Sopor Aeternus. Muzyka na tym albumie może być określona mianem goth-floyd, zawiera bowiem w sobie elementy psychodelicznego, progresywnego grania i tradycyjnych gotyckich dźwięków. Inspiracją do tworzenia tekstów są tacy pisarze jak Austin Osman Spare, Aleister Crowley, Dion Fortune, Kenneth Grant, Algernon Blackwood, Arthur Machen, czy postać Cthulhu H.P.Lovecraft'a.