AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Death In June
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Death In June
Death In June

Death In June
Death In June

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1981

Gatunek muzyczny:
neofolk

WWW:
http://www.deathinjune.net
http://www.facebook.com/pages/Death-in-June/113664971980204

Skład zespołu:

Douglas Pearce
Tony Wakeford
(1981-1984)
Patrick Leagas (1981-1985)


Biografia:

Death in June to brytyjski projekt utworzony w 1981 roku po rozpadzie grupy Crisis. Podstawą i jedynym stałym członkiem jest Douglas Pearce (Douglas P.). Pierwotnie w skład zespołu wchodzili także Tony Wakeford (obecnie Sol Invictus) i Patrick Leagas (Sixth Comm). Po ich odejściu Douglas P. kontynuował tworzenie muzyki sam, współpracując jednak z artystami takimi jak David Tibet (Current93) czy Albin Julius (Der Blutharsch). Tworzona przez niego muzyka określana jest najczęściej jako neofolk, darkfolk, czy apocalyptic folk, a Death in June jest uważany za jeden z trzech najważniejszych zespołów neofolkowych.
W ciągu trzech dekad swojego istnienia wykształcił swój niepowtarzalny styl, zaczynając od post-punkowych melodii, a kończąc na mrocznych dźwiękach, w których delikatne, gitarowe melodie są zakłócane przez fragmenty wojennych marszów i niepokojące teksty.
Wykorzystywanie nazistowskiej symboliki, nawiązania do okresu II wojny światowej oraz nieskrywana przez Pearce’a fascynacja historią III Rzeszy sprowadziły na zespół niesłuszne oskarżenia o propagowanie treści nazistowskich.