AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Devilish Impressions
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Devilish Impressions
Devilish Impressions

Devilish Impressions
Devilish Impressions

Kraj:
Polska, Wlk. Brytania / Poland, UK

Data powstania:
2000-11-01WWW:
http://www.devilish-impressions.com
http://www.myspace.com/devilishimpressions

Skład zespołu:

Quazarre – wokal / gitara rytmiczna, prowadząca, akustyczna
Armers – giara rytmiczna, prowadząca
Vraath – gitara basowa
Icanraz – perkusjaBiografia:

Uznawany dziś za jednego z czołowych, najbardziej innowacyjnych przedstawicieli krajowej sceny nowoczesnego black / death metalu Devilish Impressions powstaje w roku 2000, początkowo jako twór 3-osobowy, z którego to składu jedynym muzykiem pozostaje dziś wokalista / gitarzysta Quazarre. Zaznaczając swoje istnienie wydanym własnym sumptem w roku 2002 materiałem „Eritis sicut Deus; Verbum Diaboli Manet in Aeternum; Vox Vespertilio Act I – Moon Var Dies Irae”, zespół rozpoczął proces kształtowania własnego ducha i samoświadomości, długotrwałą, ciężką pracę nad tym, co z czasem przerodziło się w epicki fenomen muzyki ekstremalnej, jakim dziś zwykło się zespół określać…

W 2005 roku grupa nagrywa płytę „Plurima Mortis Imago”, wydaną we wrześniu 2006 nakładem brytyjskiej Conquer Records. W jednej z londyńskich fabryk powstaje teledysk do utworu „SataniChaoSymphony”, a dwa miesiące później, mając w składzie nowego gitarzystę Armersa oraz perkusistę Icanraza, zespół wraz z AETERNUS wyrusza w europejską trasę koncertową „Ageless Void Tour”. W kwietniu 2007 roku otrzymuje propozycję występów z MARDUK jako bezpośredni support na ich trasie po krajach Europy Wschodniej „Swords In The East Tour”.

Po udanych trasach, w maju 2007 grupa wchodzi do Studio X, gdzie odbywa trwającą łącznie prawie trzy miesiące sesję nagraniową drugiej płyty „Diabolicanos – Act III: Armageddon”. Jej mastering powierzono Andy Classen’owi z niemieckiego Stage One Studio, a zespół pojawia się na krymskim festiwalu Red Alert Festival, w towarzystwie m.in. SUFFOCATION oraz VADER.
Jesienią 2007 roku grupa kręci teledysk do utworu „Har-Magedon”, po czym wyrusza w kolejną trasę Wschodnio-Europejską „Verbum Diaboli Tour”, tym razem jednak już w roli headlinera.

Album „Diabolicanos...”, wydany w styczniu 2007 roku ponownie przez Conquer Records, został entuzjastycznie przyjęty przez międzynarodową prasę, co zaowocowało propozycją udziału w europejskiej trasie BEHEMOTH i SUICIDE SILENCE “The Apostasy Tour”, a także późniejszych występów jako bezpośredni support DISMEMBER w ramach “UK, Ireland and Northern Ireland Tour”. W międzyczasie grupa zostaje również zaproszona do wzięcia udziału w kilku datach prestiżowego WACKEN ROAD SHOW 2008 jednak, z uwagi na wcześniej zarezerwowane terminy, zasila skład WRS 2008 (OVERKILL, TRISTANIA, SAMAEL, ENSLAVED) tylko podczas koncertu w Kijowie.

W maju 2008 roku płyta na mocy licencji udzielonej Empire Records ukazuje się w Polsce. W tym samym miesiącu Devilish Impressions łaczy siły z HATE, Trauma, Crionics i Naumachia, by w ramach “Rebel Angels Tour” po raz pierwszy w swej karierze pojawić się na koncertach w kraju. Grupa zmuszona zostaje jednak do zrezygnowania z ostatniej daty trasy, gdyż wcześniej zaproszona zostaje do otwarcia jedynego na Ukrainie koncertu SATYRICON.

Latem tego samego roku zespół pojawia się na festiwalu Pro Rock Festival, gdzie otrzymuje zaszczytną pozycję co-headlinera wraz z RAGE, by kilka dni później wystąpić na Metal Heads Mission Festival na Krymie, w towarzystwie m.in. MOONSPELL, GORGOROTH czy SAMAEL.

Po zakończeniu przeszło półrocznej koncertowej ofensywy w ramach promocji „Diabolicanos…” zespół postanawia kontynuować swą ‘krucjatę’, pomimo nawarstwienia się problemów natury osobistej i zawodowej, prowadzących w konsekwencji do kolejnych zmian w składzie oraz chwilowej nieobecności na scenie.

W połowie 2009 roku, Quazarre rozpoczyna proces komponowania nowych utworów, mających się później znaleźć na następcy „Diabolicanos…”. Dzięki wprowadzeniu w ich struktury jeszcze większej ilości wpływów thrash, czy nawet heavy metalu, muzyka Devilish Impressions zyskuje nowy wymiar tak brutalności, jak i chwytliwości. Zwiększenie ilości czystych partii wokalnych oraz dalszy rozwój melodyjnej sfery nowych kompozycji nadaje brzmieniu zespołu jeszcze bardziej epickiego charakteru, kształtuje brzmienie, które zespół definiuje jako ‘MUSIC for the EXTREME experiMENTAL generation ONLY’.

W drugiej połowie 2010 roku, z nowym basistą Vraath’em w swych szeregach, grupa rozpoczyna proces rejestracji swego najnowszego dzieła “Simulacra”. Trwająca miesiącami sesja nagraniowa, na potrzeby której zespół rezerwuje trzy różne miejsca (Strobo Studio, Studio X oraz Hertz Studio, z braćmi Wiesławskimi w roli współproducentów płyty), wsparta sesyjnymi występami Flumen’a (Asgaard) oraz Lestath’a (METransmissionAL), a także gośćmi w postaci Oriona (Behemoth, Vesania), Jacka Greckiego (Lost Soul) i Romana (Lecter), przynosi mocne, ostre i ciężkie brzmienie płyty, które w połączeniu z wykonawczym kunsztem zawartych na niej utworów, rewelacyjną oprawą graficzną oraz konceptem lirycznym opartym na wybranych dziełach światowej klasy poetów czyni album „Simulacra” jedną z tych propozycji sceny metalowej 2012 roku, obok której nie sposób przejść obojętnie.