AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Editors
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Editors
Editors

Editors
Editors

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
2002

Gatunek muzyczny:
alternative, electro rock, indie, indie rock

WWW:
http://www.editorsofficial.com/
https://www.facebook.com/editorsmusic

Skład zespołu:

Tom Smith
Russell Leetch
Edward Lay
Justin Lockey
Elliott Williams


Byli członkowie:
Chris Urbanowicz
Geraint Owen


Biografia:

Editors są angielskim zespołem rockowym, założonym w 2002 w Stafford. Obecnie skład grupy tworzą: Tom Smith (wokale, gitara, pianino), Russell Leetch (gitara basowa, syntezatory, chórki), Ed Lay (bębny, perkusja, chórki), Justin Lockey (gitara), i Elliott Williams (klawisze, syntezatory, gitary i chórki).

Debiut płytowy Editors “The Back Room” ukazuje się w 2005. Zawiera takie hity jak "Munich" i "Blood". Ich kolejna płyta to “An End Has a Start”, która wychodzi w 2007 wraz z przebojem w postaci "Smokers Outside the Hospital Doors". Trzeci album zespołu, “In This Light and on This Evening”, pojawia się w 2009. Przy udziale hitu “Papillon”, niezwykłego kawałka z brzmieniem elektro-rockowym, grupa umacnia swoją pozycję na scenie muzycznej. Następny, czwarty album studyjny “The Weight of Your Love”, wychodzi w 2013. Jest pierwszym wydawnictwem w nowym składzie, wśród muzyków pojawia się Justin Lockey i Elliott Williams. Krążek zawiera również najbardziej bojową i bezpośrednią wersję piosenek Editors jak dotąd. Wraz z fascynacją wobec miłości, która przybiera różnorodne formy - album przedstawia nowy rozdział w życiu formacji. Grupa staje się 5 osobowa i na nowo odkrywa się jako zespół.
 
Wraz z uznaniem krytyki i olbrzymim światowym sukcesem Editors konsekwentnie wyprzedaje wszystkie koncerty. Ich brzmienie, które jest charakterystycznym, mrocznym indie rockiem staje się powszechnie rozpoznawalną marką.

Najnowsze wydawnictwo zapowiadane jest na 2015."Nasza nowa płyta zatytułowana jest In Dream, i zostanie wydana w październiku. Nasz poprzedni album był zapisem brzmienia, jakie towarzyszyło nam w nauce chodzenia od nowa, z nowymi kończynami! In Dream, jest pierwszym wydawnictwem, jakie sami wyprodukowaliśmy, zapisem jaki stworzyliśmy przy pomocy komputera, a także prawdziwym studyjnym krążkiem, jakie stworzyła nasza 5 w zupełnym odosobnieniu. Nie możemy doczekać się, kiedy je usłyszycie." - mówi Tom.