AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Hexperos
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Hexperos
Hexperos

Hexperos
Hexperos

Kraj:
Włochy / Italy

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
ambient, ethereal, medieval, neoclassical

WWW:
http://www.hexperos.com
http://www.facebook.com/hexperos

Skład zespołu:

Alessandra Santovito
Francesco Forgione

Muzycy koncertowi:
Francesco Savoretti
Domenico Mancini
Simone Ranieri

Biografia:

Hexperos powstał w 2004 roku jako projekt Alessandry Santovito i Francesco Forgione, wspomaganych przez skrzypków Domenico Mancini, Alessandro Pensa i innych utalentowanych gości. Alessandra posiada dyplom pierwszego stopnia w zakresie języków obcych i literatury na uniwersytecie w Peskarze, a także dyplom pierwszego stopnia w zakresie operowego śpiewu w konserwatorium w Peskarze z pełnymi odznaczeniami i wyróżnieniami (summa cum laude). Francesco, muzyk grający na poli, jest odpowiedzialny za nagrywanie i miks każdego utworu, zajmuje się każdym etapem. Oboje mają niezliczone doświadczenie na różnych polach muzycznych, grają także średniowieczną muzykę z zespołem Stella Nova.
Nazwa Hexperos pochodzi od bohaterów Esperidi i Hesperosa - pierwszych mitologicznych postaci, nimf wieczornych.Grecka mitologia wraz z gotycką literaturą i pogańskimi tematami, służą jako inspiracja dla tekstów napisanych przez Alessandrę, która okazjonalnie korzysta również z pasaży innych autorów.
Muzyka, skomponowana głównie przez Fancesco, wraz z Alessandrą zajmującą się liniami wokalnymi, kreuje atmosferę tajemniczej zmysłowości, romansu i słodko-gorzkiej melancholii, z wpływami zaróno klasycznych, jak i współczesnych gatunków - często przywodzi to na myśl ścieżkę dźwiękową kompozytorów takich jak Philip Glass, James Newton Howard czy Hans Zimmer, którą duet uzupełnia o odniesienia do celtyckiej, śródziemnomorskiej, średniowiecznej czy barokowej sonorencji.
Hexperos zaproponował również własne wersje klasycznych dzieł jak "Ave Maria" Cacciniego, "A Time For Us" Nino Rota czy "Siete Canciones Populares Españolas" Manuela De Falla.