AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Invading Chapel
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Invading Chapel
Invading Chapel

Invading Chapel
Invading Chapel

Kraj:
Francja / France

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
goth, goth rock, Gothic, Gothic Metal, Gothic Rock

WWW:
http://www.invading-chapel.fr.tc
http://www.myspace.com/invadingchapel

Skład zespołu:

Loïc - wokal, bas
Sly -  gitara
Virginie - klawisze
Thierry - perkusjaBiografia:

Invading Chapel jest projektem utworzonym w 1996 roku przez Loïc’a Malassagne w pobliżu Lourdes (Francja). Niedługo potem ukazuje się pierwsze demo Invading Chapel o takim samym jak nazwa zespołu tytule a zawarty tam utwór “Dark Christ” zostaje umieszczony również na kompilacji “Guitar Part”.

W 1999 roku, światło dzienne ujrzał pierwszy, wyprodukowany własnymi siłami album “Songs Of The Night” z którego piosenka “Zombie Night” ukazuje się na samplerze CD “Hard’n’Heavy” który dostępny jest w różnych katalogach.

W roku 2003, zostaje wydany “Notre Blâme De Paris” na którym większość tekstów została napisana po francusku wraz z coverem utworu U2 “With Or Without You”.

W 2005 roku, projekt staje się duetem wraz z pojawieniem się Morticii (wokalistki i współautorki tekstów) nowe tytuły w klimacie Gothic-Rock zapowiadają nowy rozdział w karierze zespołu. Ukazuje sięi album "Gothic Is Just About Music". Wywiady i wzmianki o zespole Invading Chapel pojawiają się w angielskich magazynach TWF i THE MICK. A utwór “Dancing Dressed In Black” grany jest w wielu klubach Paryża, Londynu, Nowego Jorku i Madrytu.

W maju 2006r wychodzi album “Snow After Fire”, zespół wciąż nagrywa w Pleine Lune Studio we Francji. Jednocześnie Invading Chapel zaczyna prace nad swoim setem live dzięki pojawieniu się w szeregach bandu gitarzysty - Sylvain’a.

W styczniu 2007, kolejne wydawnictwo “Cursed By System”, dostępne przez The e-distributor Alien Prod. Odnotowane w kilku magazynach (Elegy Iberica, D-Side, Rock'n Folk, The Mick ...). Zaś w maju tego samego roku, ma miejsce ostatni, chwilowo występ francuzów z amerykańskim zespołem The Crüxshadows w Paryżu.

W 2009 roku skład Invading Chapel zostaje poszerzony o Thierrego (bębny) i Virginie (keyboard). Nowy skład jest kompletny.

Od stycznia 2010, trwają prace nad nagrywaniem nowego albumu, który zostaje rejestrowany w Roots Notes Studio i Pleine Lune Studio w pobliżu Paryża. Brzmienie nowego składu jest bardziej rockowe i gotyckie. Kolejny album jest tworzony przez wszystkich członków zespołu, na żywo, jest to prawdziwa praca zespołowa! Muzycznie jak zapowiada Invading Chapel będzie to miks pomiędzy The Cult, The Sisters Of Mercy, The Cure z "ciężkimi" elementami ...