AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Ioannes Aurelius Serpentor
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Ioannes Aurelius Serpentor
Serpentoria

Ioannes Aurelius Serpentor
Serpentor Ia we własnej osobie

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2003

Gatunek muzyczny:
dark ambient, neoclassical, neofolk

WWW:
http://www.serpentoria.com

Skład zespołu:

Serpentor Ia (instrumenty klawiszowe, syntetyczna maszyneria)

Biografia:

Serpentoria to nazwa składająca się z dwóch członów: serpent-ori(a). Pierwszy z nich nawiązuje do łacińskiego „serpent”, który oznacza węża zarówno w religijnym jak i mitologicznym kontekście. Drugi człon pochodzi od słowa „ori”, dosłownie znaczącego „głowa”, który odnosi się do intuicji i przeznaczenia. Jest iskrą ludzkiej świadomości zaklętą w ludzkiej istocie w tradycji Yoruba.

Bezsprzecznie dziwaczna osobowość staroświeckiego dżentelmena z wampirycznymi skłonnościami czynią z Serpentora Ia wyjątkową postać. Nierozerwalnie, jego sztuka i dusza, winny być postrzegane jako odbicie ludzkich niepokojów i grzesznych pragnień. Bluźniercza natura jego muzyki często nawiązuje do utraconej niewinności i czystości, które są jednymi z jego głównym tematów.

Kompozycje projektu oscylują gdzieś pomiędzy dark ambient, neo classical a neofolk, z zauważalnymi inspiracjami wśród artystów pokroju Atrium Carceri czy Desideri Marginis, choć łączony jest także z Wongraven czy Pazuzu. Na kształt muzyki projektu Serpentoria ma również muzyka filmowa i klasyczna.

Na swym koncie Serpentoria ma udany debiut „Withering Hopes”, który zyskał dobre recenzje w czołowych webzinach traktujących o tego typu muzyce. Na „Noc Walpurgii” w 2007 roku planowana jest premiera nowej płyty projektu, która według zapowiedzi artysty będzie znacznym krokiem do przodu w stosunku do poprzedniczki.