AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Jessica93
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Jessica93
Geoffroy Laporte

Jessica93
Geoffroy Laporte

Kraj:
Francja / France

Data powstania:
2010

Gatunek muzyczny:
cold wave, coldwave, new wave, noise, post-punk, shoegaze

WWW:
http://jessica93.org/

Skład zespołu:

Geoffroy Laporte

Biografia:

Jessica93, to jedno-osobowy zespół z północnej części Paryża, który jest w stanie połączyć ze swoją muzyką dwa zamknięte światy – lat 80-tych i 90-tych, która jest kombinacją pomiędzy shoegaze, noise i new wave, post-punk, cold wave. 
Geoffroy Laporte tworzy swoje utwory z dużą ilością pętli basu i gitar na ponurym beatbox’ach z odległym głosem, śpiewanych raz po francusku a raz po angielsku. Jego płyty są szczelnie wypełnione mrocznymi i ciężkimi dźwiękami, przeplatanymi również przez taneczne bity przypominające The Cure  z ich najmroczniejszych dokonań jak “Pornography”. Twórczość Jessica93 dostarcza bardzo intrygującej i oryginalnej muzyki, jak również chwytliwych piosenek, które są głównym celem zainteresowań tego Francuskiego solowego projektu.
Pierwsza długogrająca płyta - “Who Cares” została uznana albumem roku przez francuski New Noise Magazine. Kolejne wydawnictwo – “Rise” zawiera bardziej poważne i mroczniejsze utwory niż dotychczas, z zauważalnym doskonaleniem partii wokalu.
Geoffroy Laporte z projektem Jessica93, pozwala na eksplorację swojego mrocznego świata, jednocześnie ugruntowując swoją pozycję jako studyjny muzyk pracoholik.