AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Jesus On Extasy - Beloved Enemy + Bonus


Czytano: 3977 razy

55%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
We always hurt the ones we love,
that's a fact,
which we can't deny.
We never talk instead we shoot,
we learned it from TV.
We're drifting apart.


Tymi słowami rozpoczyna się wydany ponownie 2gi album niemieckiej formacji Jesus on Extasy - Beloved Enemy z bonusowymi mixami trzech piosenek. Trzeba przyznać - ich mocną stroną są mocne industrialowe rytmy, które w połączeniu z gitarą i perkusją uderzają słuchacza niesamowitą energią. Minusem, który smuci fakt, że w kompozycjach słychać, iż postawili przede wszystkim na głos wokalisty, który bądźmy szczerzy, nie jest tak mocny jakim być powinien, a w wolniejszych częściach piosenek czuć to, co ja nazywam "brakiem mocy przekazu". Cała płyta jest utrzymana w podobnej tonacji, co przy dłuższym słuchaniu niestety nudzi. Na niekorzyść działa też to, że po przesłuchaniu paru piosenek można przewidzieć jak będzie brzmiała kolejna. Z całej płyty najbardziej zainteresowała mnie piosenka " Church Of Extasy", cała kompozycja oparta jest o mocne riffy, mocno słyszalną PeRkę i industrialowy podkład, dodając do tego wokal i ciekawy tekst, wychodzi znośna kompozycja, która przywodzi na myśl, nie wiem dlaczego, Rammstein'owski Du Hast".

Na koniec temat podstawowy: Mixy, które trafiły na reedycję płytki wykonane przez Autoaggresion i ASP. Dwa mixy tytułowej piosenki"Beloved Enemy" i dodatkowo mix piosenki "Dead Presidents" stworzony przez Chai'a Devereaux'a. Mix ASP może przypaść do gustu, sprawia wrażenie idealnego mixu na impreze elektro, podobnie "Dead Presidents".
Ogólnie płyta może się spodobać mniej wymagającym fanom industrialu połączonego z rockiem. Osobiście podczas całej płyty wyczułam tylko troszkę potencjału jaki kryje się w tym już pięcioletnim zespole, a który dało się usłyszeć chociażby w piosence " Assassinate Me" z ich wcześniejszej płyty.

Tracklista:
01.Beloved Enemy
02 Change The World
03 Direct Injection
04 Stay With Me
05 Stuck
06 Break You Apart
07 Lies
08 The Last Day Of My Life
09 You Don't Know Anything
10 Dead Presidents
11 Falling
12 Church Of Extasy
13 Sometimes

Bonus tracks:
14 Beloved Enemy (Chai Vs. Autoaggression Club Mix)
15 Beloved Enemy (Bebop Enemy Mix Arranged By ASP)
16 Dead Presidents (Remix by Chai Deveraux)
Autor:
Tłumacz: Akash
Data dodania: 2010-12-17 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: