AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Klutae
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Klutae
Klutae

Klutae
Claus Larsen

Kraj:
Dania / Denmark

Data powstania:
1991

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://www.alfa-matrix.com
http://www.myspace.com/klutae

Skład zespołu:

Claus Larsen

Biografia:

Duński mistrz elektro/industrialu Claus Larsen (Leather Strip) w 1991 roku utworzył swój solowy wyrażający jego najbardziej ekstrawaganckie fantazje muzyczny projekt, pierwotnie nazwany Klute lecz dosyć szybko aby uniknąć kolejnych nieporozumień związanych z innym drum n' bassowym projektem o tej samej nazwie zmienił swoją pisownię na Klutae.

Pierwsze utwory Klutae uwydatniały raczej ciężki turbo napędzany gitarowy dźwięk który przynosił na myśl skojarzenia z takimi metalowo/industrialnymi grupami jak: FEAR FACTORY, BILE czy SWAMP TERRORISTS, jednak Claus Larsen zawsze uważał Klutae za swoje najbardziej eklektyczne i nieprzewidywalne dzieło. Więc słuchacza nie powinny zaskakiwać czasem potężne ściany gitar które i tak ostatecznie ustępują miejsca utworom opartym na twardych bitach, EBM-ie i zmieniającym się jak kameleon partiom wokalnym czyli takim elementom z których utworzony jest znak rozpoznawczy Clausa Larsena i Leather Strip.

Klutae swoją postawą i swoim artystycznym wyrażeniem uderza słuchacza ‘’prosto w twarz’’ używając jako środka wyrazu ironicznych tekstów piosenek i old-schoolowego EBM-u. W ten sposób Claus Larsen ze swoim charakterystycznym, zwariowanym poczuciem humoru zabiera odbiorcę w fantazyjną podróż przez pustynne burze do smaganej piekielnym ogniem doliny śmierci i innych tego typu miejsc gdzie władzę trzyma gang zuchwałych rzezimieszków w skórzanych kurtkach.