AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
amGod
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

amGod
Dominik van Reich

amGod
amGod

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1993-12-01

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://http://www.amgod.info
https://www.facebook.com/amGod.official

Skład zespołu:

Dominik van Reich

Biografia:

Po chwilowym odstawieniu na bok formacji yelworC, główno dowodzący Dominik van Reich pierwszego grudnia 1993 roku w Monachium (Niemcy) powołał do życia swój nowy solowy projekt z gatunku mrocznego elektro/industrialu o koncepcyjnej nazwie amGod.

Nazwa ta wzięła swoje pochodzenie od słowa “doGma” i symbolizuje pierwsze przykazanie (w każdej religii) w odwróconym znaczeniu. “dogma I” = “I am God”( “dogmą ja” = “jestem Bogiem”). Podobnie jak “jestem Bogiem” jest świadomie wybrana. Nie łączy się ona tylko z Dominik’iem van Reich we własnej osobie, ale również z egotyzmem w znaczeniu monoteizmu, u każdego myślącego indywiduum.

amGod jest bardzo podobny w znaczeniu do narcyzmu (patologicznie bądź w zarozumiały sposób jest to zjawisko oznaczające zakochanie się w samym sobie). Większość konfliktów (jak wojna, okrucieństwo...) we współczesnym społeczeństwie jest rezultatem zazdrości, niezadowolenia, depresji, agresji, ... Żądza pieniędzy i luksusu, jak i dążenie do władzy niszczą naszą egzystencję w ludzkiej istocie. Nazwa amGod symbolizuje taki rodzaj zachowań i egotyzmu.

Brzmienie amGod jest ukształtowane przez szorstkie gitarowe riffy, elektro-industrialną strukturę dźwięku, i ciężki, dominujący wokal Dominik’a van Reich, który oddaje tej muzyce mroczny i złowieszczy charakter, przenosząc słuchacza w posępną koszmarną atmosferę.