AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Mekanik Disorder
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Mekanik Disorder
César Cruz

Mekanik Disorder
Mekanik Disorder

Kraj:
Hiszpania / Spain

Data powstania:
2006

Gatunek muzyczny:
ebm, Old school EBM

WWW:
http://www.mekanikdisorder.com
http://www.myspace.com/mekanikdisorder

Skład zespołu:

César Cruz - teksty, wokal, programowanie

Mekanik Disorder live:

César Cruz - wokal + polivoks
Fran Rubiño - klawisze
Gilberto Gámez - elektronika

Biografia:

Koniec lat 90. W mieście Granada (Hiszpania) zostaje powołany do życia elektorniczny projekt o nazwie Internia, który opiera się na  wpływach dźwięku industrialu i najbardziej klasycznej odmiany techo popu. Projekt ten współtworzą: kompozytor i programista - Jose Carloz Cruz oraz jego brat Cesar - wokal. Internia tworzy swój materiał, a także covery m.in. tak znanych zespołów jak: Depeche Mode, Front 242 czy Information Society, które są inspiracją dla braci.

Jednakże z uwagi na to, iż rozwój duetu Internia stanął w miejscu, Cesar Cruz (wokalista) postanowił stworzyć swój własny projekt o nazwie Mekanik Disorder. Ten projekt stał się dla Cruza możliwością oraz źródłem do odtworzenia wszelkich głębokich uczuć i wizji rzeczywistości, które chce nam przekazać muzyk poprzez syntezatory, nastawienie na Old Scholl lat 80-tych, europejskie electro i EBM, z wyraźnym agresywnym zabarwieniem. To wszystko ma swoje źródła w inspiracjach z których czerpie Cruz, tj. z dokonań takich zespołów  jak: Front 242, Nitzer Ebb, Portion Control, Klinik, Neon Judgement. Minimalizm a także można powiedzieć, punkowy "powiew" to domena twórczości Mekanik Disorder.
Marzec 2010 roku to miesiąc w którym Mekanik Disorder pod skrzydłami Caustic Records wydał swój debiutancki album ''Cold & Strong''.