AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Access Zero
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Access Zero
Access Zero

Access Zero
Access Zero

Kraj:
USA

Data powstania:
2006

Gatunek muzyczny:
ebm, futurepop, industrial, synthpop

WWW:
http://www.access-zero.net
https://www.facebook.com/pages/Access-Zero/25842456821

Skład zespołu:

Yana K
Steven Laskarides
Elias Lewter
Nick P.


Biografia:

Access Zero został założony w miejscowości Phoenix, Arizona, w lecie 2006 roku jako kontynuacja już istniejącego projektu. Niemniej jednak do nowego pomysłu muzycy dodali zupełnie nowe style muzyczne - electro, industrial. Z uwagi na indywidualność i doświadczenie muzycy mogli bardzo szybko osiągnąć sukces.

Kwartet tworzą Steve Laskarides, Elias Lewter, Yana K, i Nick P. Każdy z artystów ma na swoim koncie wiele dodatkowych zajęć w innych projektach.
Steve jest jednym z muzyków tworzących równie znaną grupę The Azoic. Jego prace można znaleźć również w grach na XBOX "Dance Dance Revolution ULTRAMIX® 3". Tworzył on także muzykę do jednego z show MTV "Made". Elias jest założycielem grupy Dubok, electro/industrialnego projektu, który na koncie ma już 3 płyty i dwa single. Muzyk gra także na perkusji w zespole Pressure:Penetration oraz występuje jako klawiszowiec wraz z zespołem Manda And The Marbles. Obecnie Elias pełni rolę frontmana w Access Zero. Yana K Hails pochodzi z Petersburga, gdzie uczyła się gry na wiolonczeli oraz występowała z orkiestrą symfoniczną. Jest także klawiszowcem w grupie The Azoic. Nick P jest najbardziej znany ze swojego solo-projektu Sang.Ral ale oprócz gry zajmuję się wieloma rzeczami czysto technicznymi. W Access Zero jest osobą odpowiedzialną za mastering i mixing, na żywo gra na perkusji.