AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Nine Inch Nails
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Nine Inch Nails
Trent Reznor, Polska - 2009

Nine Inch Nails
Hesitation Marks - 2013Kraj:
USA

Data powstania:
1988

Gatunek muzyczny:
industrial, industrial rock

WWW:
http://www.nin.com
http://www.myspace.com/nin

Skład zespołu:

Trent Reznor
Robin Finck
Rich Fownes
Alessandro Cortini
Josh Freese


Byli członkowie: 
Brian Liesegang
Chris Vrenna
James Wooley
Jeff Ward
Lee Mars
Martin Atkins
Richard Patrick
Danny Lohner
Charlie Clouser
Aaron North
Jerome Dillon
Jeordie Francis White

Biografia:

NIN powstało w 1988r w Cleveland w Ohio. Założycielem i jednocześnie jedynym stałym członkiem zespołu jest Michael Trent Reznor (17.05.1965). Po roku studiowania inżynierii komputerowej i muzyki imał się różnych zajęć, aż w końcu wylądował w studiu nagraniowym Right Track, gdzie najpierw pracował jako sprzątacz(ka), a z biegiem czasu zaczął zajmować się demami różnych zespołów. Nocami ślęczał nad własnym materiałem na Pretty Hate Machine, które jak twierdzi powstało jedynie przy pomocy Macintosha i samplera. Po pewnym czasie zrodziła się w bólach nazwa jego grupy: Nine Inch Nails. Po dziś dzień sam nagrywa swoje płyty i obsługuje większość instrumentów. Jedynie podczas tras towarzyszą mu ‘asystenci’. Dlatego też od zawsze NIN = Trent Reznor

Pierwsza płyta okazała się sukcesem i zrewolucjonizowała rynek muzyczny. Broken zaś było przeciwieństwem Pretty Hate Machine - przesiąknięte gniewem i nienawiścią (co się opłaciło, ponieważ otrzymał nagrodę Grammy za utwór Wish). The Downward Spiral nagrywał, mieszkając w domu należącym niegdyś do Romana Polańskiego (w tym samym, w którym banda Mansona zamordowała jego ciężarną żonę i przyjaciół). Album ten był przełomenowy dla Reznora. Uważany jest za najlepszy w jego karierze. Agresywna muzyka i szokujące teksty sprawiły, że od tamtej pory był postrzegany jako niezrównoważony psychicznie popapraniec doskonale rozumiejący psychikę mordercy. Trent kazał swoim fanom czekać na kolejny album aż 5 lat, podczas których popełnił soundtracki do takich filmów jak ‘Urodzeni mordercy’, ‘Kruk’ i ‘Zagubiona autostrada’. Nagrał także ścieżke dźwiękową go gry ‘Quake’ i wyprodukował album ‘Antichist Superstar’ Marylina Mansona. Po bardzo dobrze przyjętej przez fanów i krytyków The Fragile (naznaczonej depresją i wszelkimi negatywnymi uczuciami) przyszedł czas na pierwsze DVD w historii zespołu - And All that Could Have Been z zapisem trasy ‘Fragility’. W 2005r światło dzienne ujrzał album With Teeth. Był on bardziej przebojowy i bardziej gitarowy niż dotychczasowy dorobek Trenta. Następne DVD było podsumowaniem kończącej się trasy koncertowej. Beside You In Time towarzyszyły mieszane uczucia fanów, ponieważ późniejsza europejska była o wiele bardziej efektowna. Najnowszy concept album Year Zero wg autora ma przedstawiać antyutopijną wizję świata za 15 lat. Jak mówi sam mistrz, to nie koniec wizji, które chce nam zaprezentować. Ostatnim wydawnictwem łączącym go z Interscope jest Y34RZ3R0R3MIX3D (Year Zero Remixed) zawierające remixy utworów z Year Zero (na podobnej zasadzie jak poprzednie "Fixed", "Further Down The Spiral" czy "Things Falling Apart"). 

Nasz Michał Anioł korzystając z wolności, postanowił zmienić formę koncertów NIN, na razie nie wiadomo, jak one będą wyglądały. Miejmy jedynie nadzieję, że nie będą to wieczory spod znaku karaoke.