AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Percival Schuttenbach
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Percival Schuttenbach
Percival Schuttenbach

Percival Schuttenbach
Percival Schuttenbach

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
1999-05

Gatunek muzyczny:
folk, folk metal

WWW:
http://www.percivalschuttenbach.art.pl/
https://www.facebook.com/PercivalSchuttenbach?ref=ts

Skład zespołu:

Mikołaj Rybacki
Katarzyna Bromirska
Joanna Lacher
Christina Bogdanova
Andrzej Mikityn

 

Biografia:

Percival Schuttenbach powstał w maju 1999 w Lubinie. Stworzyło go trio muzyków: Mikołaj Rybacki (gitara), Kornelia Rybacka (bas) i Katarzyna Bromirska (wiolonczela). Ich styl muzyczny to folk-metal, z niewielką domieszką innych gatunków. Pierwsze demo - "Moribuka" - zawierało kilka utworów, które płynnie przechodziło od czysto folkowych dźwięków do metalu. 

W 2004 zespół zainteresował się odtwórstwem historycznym dla epoki Wikingów i Słowian – tak narodził się projekt "Percival". Zainteresowanie historią nie pozostało bez wpływu na muzykę zespołu. Do twórczości grupy zaczęły przenikać wątki pogańskie, słowiańskie, historyczne, związane z mocnym ich zaangażowaniem w ruch odtwórczy.
"Reakcja pogańska"  - wydana w 2009, to pierwsza oficjalna płyta. Abum skupia w sobie doświadczenia  muzyków Percival Schuttenbach z ostatnich 10 lat działalności.

Pod koniec 2013 roku Percival Schuttenbach został zaproszony do udziału w sesji nagraniowej na potrzeby muzyki do kultowej gry  "Wiedźmin 3 - Dziki Gon".  Oprócz zarejestrowanych specjalnie na potrzeby CD Project Red dźwięków instrumentów oraz głosów wszystkich członków zespołu, udostępniona została do wykorzystania cała dyskografia grupy.